Aktualności

Powiat Wyszkowskie wspiera Dziedzictwo Kulturowe Rybołówstwa

Data umieszczenia:

W Popowie Kościelnym powstanie Powiatowe Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa do 31 października 2018 roku.

Wydział Rozwoju i Funduszy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie opracował i złożył wniosek o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze", z wyłączeniem projektów grantowych
pn. „Powiatowe Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa w Popowie Kościelnym” w ramach naboru Lokalnej Grupy Działania Zalewu Zegrzyńskiego.
Powiatowe Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa w Popowie Kościelnym przeznaczone będzie na użytek publiczny w miejscowości historycznie
i terytorialnie związanej z działalnością rybacką.
Celem operacji jest podniesienie atrakcyjności turystycznej obszaru Lokalnej Grupy Działania Zalewu Zegrzyńskiego poprzez utworzenie Powiatowego Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa w Popowie Kościelnym w terminie do 31 października 2018 roku.
Cele szczegółowe operacji obejmują:
1) poprawę warunków przemieszczania się ruchu pieszego do Powiatowego Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa poprzez budowę ciągów pieszych na drodze publicznej.
2) poprawę wizerunku miejscowości Popowo Kościelne poprzez stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej dzięki remontowi budynku kultury wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu wokół placu i nadaniu mu nowej funkcji Powiatowego Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego Rybołówstwa, w tym stworzeniu nowego miejsca pracy.
Centrum ma na celu rozpowszechnianie wiedzy i informacji na temat rybactwa, znaczenia dla gospodarki i ochrony środowiska zarówno wśród uczniów i uczennic szkół i placówek oświatowych (Zespół Szkół Nr 1 w Wyszkowie im. Marii Skłodowskiej-Curie kształcących
w zawodach - technik gastronomii i hotelarstwa jaki dorosłych w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej “Kopernik w Wyszkowie .
Będzie służyło promocji zawodów wykorzystujących lokalne produkty (świeże ryby
z czystych wód obszaru Lokalnej Grupy Działania Zalewu Zegrzyńskiego, umożliwi także podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w sektorze rybołówstwa w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju. Centrum będzie pełniło funkcję integracji społeczności lokalnej, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, młodzieży, uczniów, osób pracujących, niepracujących, seniorów, a także turystów. Zostanie m.in. wyposażone w gabloty z rysunkami i opisami gatunków ryb, tablicę interaktywną z projektorem, mobilne zestawy nagłośnieniowe oraz zestawy wędkarskie.
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to początek przyszłego roku.
Całkowity koszt realizacji operacji wynosi: 582 726,26 zł
Wnioskowana kwota dofinansowania: 300 000,00 zł.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

  • Foto 1
  • Foto 2
STAROSTWO POWIATU WYSZKOWSKIEGO

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek w godz. 8.00-16.00
wszystkie wydziały czynne są w godz. 8.00-16.00
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (czynny 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 347 razy.

Copyright

© 2012 - 2014 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)