Listopad to miesiąc szczególnej pamięci i refleksji. W tym czasie wspominamy tych, którzy odeszli – bliskich, przyjaciół, ale także tych, którzy pełniąc służbę, dawali świadectwo odwagi, oddania i gotowości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. 7 listopada 2025 r. w Sanktuarium św. Idziego odbyły się Zaduszki Strażackie – uroczysta msza święta w intencji zmarłych strażaków. Nabożeństwu przewodniczył Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, który w homilii przypomniał, jak ważna jest pamięć o tych, którzy w codziennej służbie wykazywali się niezłomnością i oddaniem.

Do uczestników uroczystości słowa skierował także Wiesław Leśniakiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, który podkreślił jak ważna jest pamięć o funkcjonariuszach i druhach ochotnikach, którzy zginęli podczas akcji, jak i o wszystkich, którzy odeszli po latach wiernej służby.

W uroczystościach uczestniczyły licznie przybyłe delegacje – zarówno funkcjonariuszy Komendy powiatowej jak i zastępów ochotniczych straży pożarnych z terenu całego Powiatu Wyszkowskiego. W dowód pamięci odczytano nazwiska zmarłych w ostatnim roku strażaków i zapalono znicze. W Zaduszkach Strażackich uczestniczyły także Starosta Powiatu Marzena Dyl wraz z przewodniczącą Rady Powiatu Iwoną Wyszyńską, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarządu Powiatowego Związku OSP, samorządowcy, rodziny i przyjaciele zmarłych strażaków.


Dziękujemy za obecność – była dowodem pamięci o tych, którzy odeszli, pozostawiając po sobie świadectwo odwagi i służby drugiemu człowiekowi.