Aktualności

Dla szachisty każda partia szachowa to święto. Zagrali o Mistrzostwo Powiatu Wyszkowskiego w Narodowe Święto Niepodległości!

Data umieszczenia:

Narodowe Święto Niepodległości można uczcić w różny sposób. Jedni wybierają marsz lub bieg, jeszcze inni patriotyczny koncert. Sympatycy szachów z powiatu i okolic tradycyjnie spotykają się 11 listopada by podjąć rywalizację w królewskiej dyscyplinie.

Jak co roku, już po raz dziewiąty, Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego odbyły się w ZS nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach : szkoły podstawowe, szkoły średnie i kategoria open. Punktualnie o 12.00 gracze uroczyście odśpiewali hymn państwowy. Po pięciogodzinnych zmaganiach Starosta Jerzy Żukowski wręczył nagrody zwycięzcom. W kategorii Open bezkonkurencyjny okazał się Lech Sopór, drugie miejsce zajął Artur Grzelak, miejsce trzecie przypadło Marcinowi Hryszkiewiczowi. Kolejne miejsca zajęli Jakub Żurawicki, Michał Kosiorek i Dawid Dąbrowski. W kategorii szkół podstawowych miejsce pierwsze wywalczył Ignacy Piekarz, miejsce drugie zajęła Karina Łada, trzecie Mateusz Motyl. W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce przypadło Oliwii Zioło, drugie Marcinowi Rębale zaś trzecie Adrianowi Krasieńko. Wyróżniona została również najmłodsza uczestniczka turnieju, sześcioletnia Antosia Sieńkowska. Co roku w turnieju bierze udział coraz większa liczba szachistów nie tylko z terenu powiatu. Gra w szachy to nie tylko doskonały sposób na spędzanie czasu, ale też nauka. Wyrabia koncentrację, wytrwałość, cierpliwość, rozwija pamięć, intuicję i zmysły twórcze, a przede wszystkim wzmacnia kompetencje matematyczne. Jednym z wielkich miłośników szachów był Marszałek Józef Piłsudski, co wielokrotnie podkreślali organizatorzy turnieju. W tym roku w Wyszkowie rywalizowali zawodnicy z Łodzi, Zielonki, Węgrowa, Łochowa czy Pułtuska. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym
w Wyszkowie turniej zorganizowali ZS nr 1 w Wyszkowie, Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Akademia Umiejętności Pan Hilary.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


Więcej zdjęć

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 503 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14