Aktualności

Powiat Wyszkowski pamięta - 100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Data umieszczenia:

100 lat temu, 18 maja 1920 r. w Wadowicach na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy kapłan, metropolita krakowski, kardynał i papież, nasz święty Jan Paweł II. W trakcie swojego życia był świadkiem wielkich wydarzeń, które na zawsze zapisały się na kartach historii.

Foto
.


Wprowadził Kościół w nowe tysiąclecie, odbył aż 104 pielgrzymki, kanonizował i beatyfikował więcej osób niż wszyscy jego poprzednicy. Dla wielu z nas był i jest ojcem, przyjacielem i autorytetem.

Stulecie urodzin naszego wielkiego Rodaka, Jana Pawła II świętuje nie tylko jego ukochana ojczyzna - Polska, ale także i inne państwa naszego globu. Niestety, epidemia koronawirusa zmusiła organizatorów do ograniczenia wydarzeń upamiętniających tą wyjątkową rocznicę do minimum, szukania nowych form przekazu i kontaktu z zainteresowanym uroczystością audytorium.

Dlatego 17 maja 2020 r. Starosta Powiatu Wyszkowskiego i Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Wyszkowie zaprosili do wspólnego przeżywania uroczystej Mszy Świętej i koncertu pt. „Szukałeś nas - jesteśmy”, które były również transmitowane na żywo w portalu FB i kanale YouTube. Mimo panujących obostrzeń wyszkowska świątynia zgromadziła wiernych, którzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i limitu osób mogących brać udział w mszy (150 osób) uczestniczyli w liturgii. Wiele osób uczestniczyło w nabożeństwie także na zewnątrz kościoła oraz za pośrednictwem transmisji online. Mszę Świętą koncelebrował proboszcz parafii św. Wojciecha w Wyszkowie ks. kanonik Roman Karaś. O oprawę muzyczną zadbała wspólnota Gloriosa Trinita Polska.

Po mszy wszyscy zgromadzeni w świątyni i przed ekranami komputerów mogli wysłuchać wzruszającego koncertu wspominającego życie i postać Świętego Jana Pawła II. Zabrzmiały najpiękniejsze pieśni, które były szczególnie bliskie Ojcu Świętemu podczas kolejnych pielgrzymek do Ojczyzny m.in. „Abba Ojcze”, „Czarna Madonna”, „Góralu czy Ci nie żal”, „Moje Miasto Wadowice”. Na koniec artyści zaprosili wszystkich wiernych do wspólnego odśpiewania „Barki”, pieśni szczególnie bliskiej sercu Karola Wojtyły.

Foto
.


Aktualne wciąż świadectwo życia i słowa Jana Pawła II wyznaczają wciąż jego moralne drogowskazy: solidarność, patriotyzm, życie oparte na dialogu, skromność i miłość do bliźniego, poszanowanie i tolerancja, która przekracza granice kultur i religii.

Retransmisja mszy świętej i koncertu jest dostępna na kanale youtube Gloriosa Trinita Polska oraz facebooku Powiatu Wyszkowskiego.

Transmisja Mszy Świętej i koncertu - facebook Powiat Wyszkowskiego

Transmisja Mszy Świętej i koncertu - youtube Gloriosa Trinita Polska

Za pomoc w przygotowaniu wydarzenia organizatorzy składają serdeczne podziękowania partnerom: Wspólnocie Gloriosa Trinita Polska oraz Wyszkowskiemu Ośrodkowi Kultury Hutnik.

Więcej zdjęć


Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 494 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14