Aktualności

Wnioskujemy o dofinansowanie poprawy bezpieczeństwa 6 przejść dla pieszych położonych w każdej z gmin naszego powiatu!

Data umieszczenia:

W porozumieniu z gminami i Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie Powiat Wyszkowski wytypował miejsca, które zostały uwzględnione we wnioskach złożonych do Wojewody Mazowieckiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na rok 2021.

W związku z ogłoszonym przez urząd wojewódzki naborem wniosków o dofinansowanie w ramach RFRD w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych Starostwo Powiatowe w Wyszkowie zwróciło się do każdej z gmin naszego powiatu o wytypowanie jednego przejścia dla pieszych zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej przebiegającej przez daną gminę, które mogłoby zostać zmodernizowane w ramach środków z wspomnianego funduszu.

W ramach naboru Powiat Wyszkowski mógł złożyć maksymalnie 6 wniosków, każdy na jedno zadanie przewidziane w poszczególnej gminie. Projekt mógł dotyczyć zarówno przejść dla pieszych na skrzyżowaniach, jak i na odcinkach dróg między skrzyżowaniami oraz przejazdów dla rowerzystów połączonych z lub zlokalizowanych bezpośrednio przy przejściach dla pieszych. Dofinansowanie może być udzielone na wykonanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych oraz innych prac w pasie drogowym, służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. W ramach poprawy bezpieczeństwa przewiduje się montaż urządzeń zasilanych z gminnej sieci oświetlenia publicznego.

We współpracy z gminami, po analizie przedstawionych przez nie propozycji oraz po uwzględnieniu opinii Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie (zawierała informacje dot. liczby zdarzeń drogowych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych z udziałem pieszych) Powiat Wyszkowski złożył 6 wniosków o dofinansowanie poprawy bezpieczeństwa następujących miejsc na terenie naszego powiatu:

1) przejścia dla pieszych zlokalizowanego na drodze powiatowej nr 4403W w Miejscowości Nowa Wieś gm. Brańszczyk (w sąsiedztwie marketu PRIM)
Foto
Nowa Wieś, gm. Brańszczyk


2) przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4408W w Leszczydole Nowinach, gm. Wyszków (ul. Wyszkowska, przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną)
Foto
Leszczydół Stary, gm. Wyszków


3) przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2648W w Nowym Lubielu gm. Rząśnik (przed dojazdem do kościoła św. Anny)
Foto
Nowy Lubiel, gm. Rząśnik


4) przejścia dla pieszych przy rondzie w Długosiodle (skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Pułaskiego), w ciągu dróg powiatowych nr 4408W, 4402W/2648W, 4403W
Foto
Długosiodło


5) przejście dla pieszych w Ulasku gm. Somianka, na drodze powiatowej 4410W (przy przystanku autobusowym zlokalizowanym nieopodal szkoły)
Foto
Ulasek, gm. Somianka


6) przejścia dla pieszych w Niegowie gm. Zabrodzie, w ciągu drogi powiatowej nr 1811 W (przed cmentarzem parafialnym, w okolicy kwiaciarni i punktów handlowych) - wniosek przewiduje budowę nowego przejścia
Foto
Niegów, gm. ZabrodzieNad przygotowaniem dokumentacji czuwał Wydział Inwestycji i Dróg Publicznych we współpracy z Referatem ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Zamówień Publicznych.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 124 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14