Aktualności

Oddział Przygotowania Wojskowego w CEZiU Kopernik - wolne miejsca w naborze na rok szkolny 2021/2022

Data umieszczenia:

Jeśli szukasz przygody życia, nie boisz się nowych wyzwań i chcesz spełniać swoje marzenia, nauka w Oddziale Przygotowania Wojskowego w wyszkowskim Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik jest właśnie dla Ciebie! W naborze na rok szkolny 2021/2022 zostały jeszcze wolne miejsca, wkrótce rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Jedyna w powiecie wyszkowskim tzw. "klasa wojskowa", która jest jedną z nielicznych działających w Polsce, realizuje program edukacyjny pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Oddział Przygotowania Wojskowego po raz pierwszy uruchomiono we wrześniu 2020 roku. Dzięki kilkumiesięcznym staraniom Starostwa Powiatowego w Wyszkowie i szkoły, Minister Obrony Narodowej udzielił Powiatowi Wyszkowskiemu jako organowi prowadzącemu zezwolenia na uruchomienie OPW. Program nauki obejmuje szkolenie bojowe (w tym taktykę, szkolenie strzeleckie, łączność, terenoznawstwo, szkolenie medyczne i saperskie), szkolenie logistyczne i prawne oraz podstawy wychowania wojskowego (musztra, regulaminy wojskowe, wiedza o Siłach Zbrojnych RP). Zajęcia praktyczne z uczniami wyszkowskiego OPW będzie prowadziła 1. Warszawska Brygada Pancerna im. T. Kościuszki Warszawa – Wesoła na terenie jednostki wojskowej. Na uczniów liceum w IV klasie czeka także prawdziwy obóz szkoleniowy. Każdy z nich otrzyma pełne umundurowanie i tzw. pakiet indywidualny, ponadto w ramach zajęć uczniowie będą mogli skorzystać z profesjonalnego wojskowego sprzętu (m.in. radiotelefonów, lornetek, busoli taktycznych, broni pneumatycznej i pistoletów ASG).

Warto zaznaczyć, że nauka w Oddziale Przygotowania Wojskowego daje możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostanie żołnierzem rezerw osobowych SZ RP lub wstąpienie do czynnej służby wojskowej. Ukończenie OPW to także dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na uczelnie wojskowe. W najbliższym czasie, przy obecnym budynku szkoły, Powiat Wyszkowski rozpocznie budowę pełnowymiarowej hali sportowej wyposażonej w strzelnicę pneumatyczną, na której będą odbywać ćwiczenia adepci kształcący się w OPW. Uczniowie oddziału regularnie uczestniczą w wydarzeniach sportowych i kulturalnych na terenie powiatu wyszkowskiego, Mazowsza i całego kraju, prowadząc przy tym pokazy wojskowe i sprawnościowe. Wspólnie z opiekunami organizują warsztaty i zajęcia podczas imprez o charakterze historycznym, uczestniczą w apelach pamięci i uroczystościach wojskowych.
Foto
.

Uczniowie zainteresowani kształceniem w Oddziale Przygotowania Wojskowego w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik mogą jeszcze złożyć aplikację, bowiem w naborze na rok szkolny 2021/2022 pozostały wolne miejsca.
Po 2 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, kandydaci przejdą także test sprawnościowy.

Uczniów zainteresowanych aplikacją do OPW już teraz zapraszamy do kontaktu z sekretariatem CEZiU Kopernik w Wyszkowie,
ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61, e-mail: sekretariat@ceziu.pl.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 574 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14