Aktualności

Podpisanie umowy na budowę ulicy Daszyńskiego w Wyszkowie

Data umieszczenia:

Budowa ulicy Daszyńskiego w Wyszkowie staje się faktem - 16 listopada 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie podpisano umowę na realizację zadania o wartości 5 mln 772 tys. 768, 54 zł. Na jedną z najważniejszych powiatowych inwestycji ostatnich lat czeka wielu mieszkańców Wyszkowa i kierowców, dla których ulica Daszyńskiego to droga wyjazdowa w kierunku Warszawy.

Wykonawcą robót budowlanych będzie przedsiębiorstwo Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z Pułtuska. W imieniu Powiatu Wyszkowskiego umowę podpisali Starosta Jerzy Żukowski i Wicestarosta Leszek Marszał.
Foto
.

Foto
.

Foto
.

W ramach przedsięwzięcia zostanie ułożona nawierzchnia z betonu asfaltowego na całej długości drogi. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ulicą Pułtuską i Strumykową, poszerzony zostanie także wjazd na ulicę Świętojańską w celu wyrównania szerokości istniejącego już pasa ruchu. Na wspomnianym skrzyżowaniu pojawi się także nowa sygnalizacja świetlna (w planach z wykorzystaniem pętli indukcyjnej) i organizacja ruchu. Biorąc pod uwagę wzmożony ruch w kierunku ul. Białostockiej, po zakończonej inwestycji droga zyska dodatkowy pas zjazdowy na rondo Mieczkowskiego (w kierunku Warszawy).

W obrębie ulicy pojawi się nowy ciąg pieszo-rowerowy, przebudowana zostanie także kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz inne media, których dotychczas nieodpowiednie funkcjonowanie mocno doskwierało mieszkańcom okolicznych domów. Otoczenie ulicy Daszyńskiego zyska nowe oblicze, wybudowane zostaną nowe zjazdy publiczne i prywatne, zatoki parkingowe, rozebrana zostanie istniejąca obecnie fontanna a kapliczka Chrystusa Króla zostanie przeniesiona na nowe miejsce, w pobliżu obecnego. Dzięki inwestycji znacznie poprawi się funkcjonalność i bezpieczeństwo komunikacyjne jednej z główniejszych ulic Wyszkowa oraz a ruch w pobliżu okolicznych ulic będzie płynniejszy.
Na budowę ulicy Daszyńskiego Powiat Wyszkowski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2 797 226,42 zł. Zarząd Powiatu Wyszkowskiego prace nad przygotowaniem tej kluczowej dla mieszkańców Wyszkowa i całego powiatu inwestycji rozpoczął już w 2019 roku. O terminie rozpoczęcia prac budowlanych powiadomimy Państwa w najbliższym czasie.
Foto
.

Foto
.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 170 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14