Aktualności

Noc Muzeów 2022 - program wydarzenia

Data umieszczenia:

Co czeka nas podczas pierwszej Nocy Muzeów w Dębinkach? W najbliższą sobotę, 14 maja 2022 r., zapraszamy na pierwszą Noc Muzeów w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach. Przez cały dzień na zwiedzających czekać będą otwarte drzwi pałacu oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wstęp wolny!

Sobotnie spotkanie rozpoczniemy o 15.00 praktyką jogi. Zajęcia poprowadzi Błogostan Bartosz Niedziela, nauczyciel jogi dla dorosłych i dzieci. Praktyk medytacji somatycznych, nauk sufickich oraz ośmioczłonowej ścieżki jogi wg. Patańdżalego, która w swoim bogactwie oferuje techniki pracy m.in. z ciałem, oddechem, emocjami, energią i świadomością.
Foto
Fot. Błogostan - Bartosz Niedziela

- Praktyka jogi odbędzie się w nurcie Vinyasa, w którym ruch jest połączony z oddechem. Dzięki temu, to co robimy na matach staje się jeszcze bardziej odżywcze zarówno dla ciała jak i dla umysłu. Cała sekwencja będzie prowadzona w taki sposób, aby osoby początkujące bez problemu dały sobie radę, a osoby, które mają już doświadczenie z jogą mogły odnaleźć w niej wyzwanie dla siebie. Praktyka, to w większości praca w ruchu i asanach (pozycjach), dzięki którym rozgrzejemy ciało, wzmocni je i pozbędziemy się napięć, zakończona chwilą relaksu i odpoczynku, który zintegruje naszą pracę – zachęca do udziału w zajęciach instruktor Bartosz Niedziela. Uczestników zajęć prosimy o zabranie własnych mat.
Foto
.

W tym samy czasie na terenie pałacu odbędą się „Podchody z Norwidem”, przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Gra będzie polegała na poszukiwaniu kolejnych zagadkowych wskazówek oraz zadań m.in. o tematyce Cypriana Norwida, które doprowadzą do celu poszukiwaczy przygód. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy ze względu na wiek.
Foto
Fot. Michalina Derlicka

O godzinie 16.00 zapraszamy na „Ilustracje muzyczne” - warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy przy dźwiękach muzyki klasycznej szukać będą inspiracji w niepowtarzalnym otoczeniu muzeum. Dźwięki, które zabrzmią w pałacowych wnętrzach i natura staną się tłem dla swobodnej kreacji artystycznej. Zajęcia poprowadzą Anna Wosek i Michalina Derlicka.
Foto
.

O 18.30 bajkę „Mały Książę” w dwóch językach, polskim i ukraińskim, przeczytają dzieci i rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządów, przyjaciele Fundacji Museion Norwid i zaproszeni goście.
Foto
fot. Adam Grochocki; www.marcinkwasny.pl

Wydarzeniem wieczoru będzie spektakl plenerowy „Ocalony przez poezję” - biografia Jerzego Kozarzewskiego ps. „Konrad”, poety, żołnierza, męża, opowiedziana poprzez jego wiersze. Był prawnukiem Cypriana Norwida, wraz z żoną walczył w Powstaniu Warszawskim, potem znalazł się w obozach w Oświęcmiu i Mauthausen. Żona Jerzego, Magdalena, poszukiwała go pisząc listy do obozów, a kiedy już go odnalazła, uratowała go od kary śmierci wymierzonej w pokazowym procesie.

W obsadzie zobaczymy Klaudię Kwaśny (śpiewaczkę operową, sopran), Marcina Kwaśnego (aktora znanego między innymi z produkcji takich jak „Pilecki”, „Skazany na bluesa”, „Stulecie Winnych”) oraz Patryka Góreckiego (muzyka instrumentalistę, wokalistę, kompozytora oraz instruktora muzyki). Spektakl rozpocznie się o godzinie 20.00.
Foto
.

Przez cały dzień zapraszamy do spacerowania i piknikowania w parku. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Przy okazji wydarzeń będzie można nabyć poświęcone Norwidowi pozycje książkowe wydane przez Pewne Wydawnictwo.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 126 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14