Aktualności

Kolejne pozyskane środki na przewozy autobusowe! Linia autobusowa Udrzyn-Brańszczyk-Wyszków wraca do kursowania już od 16 maja!

Data umieszczenia:

11 maja 2022 r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego podpisali umowę na kwotę 323 tys. 568 zł na objęcie w 2022 roku dopłatą zadań organizatora transportu publicznego ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Umowę podpisali Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, Wicestarosta Leszek Marszał i Skarbnik Anna Anuszewska.

Podpisanie umowy jest odpowiedzią na wniosek Powiatu Wyszkowskiego z grudnia 2021 r. o objęcie dopłatą na 2022 rok ze środków funduszu zadań własnych w zakresie organizatora przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Powiat Wyszkowski otrzymał środki na wznowienie linii autobusowych na mocy nowelizacji ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki zmianie przepisów Minister Infrastruktury dokonał ponownej analizy zaangażowania środków i na wniosek Wojewody Mazowieckiego, przesuwając pozostałe środki z innych województw, przydzielił dla województwa mazowieckiego dodatkowe 28 416 228,44 zł.
Foto
.

Foto
.

Już od poniedziałku, 16 maja 2022 r. na swoją trasę wraca linia 1435U 02 Udrzyn-Brańszczyk-Wyszków (przez Porębę, Budykierz). Linię uruchomiono na prośbę naszych mieszkańców i w porozumieniu z Gminą Brańszczyk, która na funkcjonowanie połączenia zarezerwowała środki finansowe w swoim budżecie. W ramach połączenia wykonywane będą 4 kursy dziennie (dwa z Udrzyna i dwa z Wyszkowa) w dni powszednie (poza świętami, rozkład jazdy dostępny pod adresem: TUTAJ – kliknij by wyświetlić rzkład ) Bilety, zarówno jednorazowe jak i miesięczne, będzie można kupić bezpośrednio u przewoźnika. Połączenie będzie objęte dofinansowaniem z FRPA.

Powiat Wyszkowski prowadzi obecnie rozmowy z samorządami gmin Somianka i Rząśnik w sprawie uruchomienia zawieszonych od stycznia 2022 r. linii 1435 03U Rząśnik - Wyszków (przez Komorowo), 1435 04U Wyszków – Somianka – Wyszków (przez Wolę Mystkowską, Kręgi),1435 05U Wyszków – Somianka – Wyszków (przez Popowo Kościelne, Barcice). Powiat zarezerwował środki finansowe w budżecie na rok 2022, które, przy założeniu współfinansowania kursów przez gminy i Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, pozwolą na funkcjonowanie dotychczas prowadzonych linii. W przypadku deklaracji chęci wspófinansowania przez Gminę Somianka i Gminę Rząśnik osiągniętego deficytu na ww. liniach, Powiat Wyszkowski niezwłocznie podejmie działania zmierzające do wyłonienia operatorów i uruchomienia linii ponownie. Należy nadmienić, że wartość wozokilometra w momencie składania wniosku do Wojewody nie przekraczała kwoty 5 zł. Obecnie ze względu na wzrost cen paliw, wartość wozokilometra proponowana przez potencjalnych operatorów wzrosła i niewykluczone, że wartość będzie nadal ulegać zmianie.
Foto
.

Foto
.

Foto
.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-16:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (pon.-pt. 8.00-15.00) i kasy (pon.-pt. 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 138 razy.

Copyright

© 2012 - 2021 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: EWA MICHALIK, e-mail: e.michalik@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14