Aktualności

Samorządowy wieczór wigilijny

Data umieszczenia:

21 grudnia w hali Wyszkowskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się powiatowo-gminna wigilia samorządowa.
Ta tradycja wspólnych uroczystych spotkań opłatkowych kultywowana jest w powiecie wyszkowskim od lat. Spotkanie wigilijne jest okazją do wysłuchania kolęd, podsumowania roku i złożenia sobie świąteczno-noworocznych życzeń. W wydarzeniu corocznie biorą udział nie tylko przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnych, ale również organizacje pozarządowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu.

Uroczystość poprowadziła Edyta Wittich. Tuż po powitaniu gości minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich, których zabraknie przy tegorocznym wigilijnym stole, samorządowców, którzy odeszli w ostatnim roku.
Następnie głos zabrali gospodarze spotkania. Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski w swojej wypowiedzi zwrócił się do zgromadzonych słowami:
„Zanim zasiądziecie Państwo w swoich rodzinach przy wigilijnej wieczerzy, spotykamy się dziś tradycyjnie w naszej samorządowej rodzinie, by złożyć życzenie i przełamać się opłatkiem.
Chciałbym bardzo, aby ten symboliczny opłatek, wspólna kolęda, blask choinek i magiczna, świąteczna atmosfera zbliżyły nas do siebie, byśmy popatrzyli na siebie z większą życzliwością, byśmy docenili, jak wielką wartością są ludzie, którzy nas otaczają.(…)
Jako Starosta Powiatu Wyszkowskiego życzę, aby ta wyjątkowa świąteczna atmosfera trwała także na co dzień – również wtedy, kiedy już wrócimy do pracy i zwykłych obowiązków.
Niech każdy dzień Nowego dwa tysiące dziewiętnastego roku zaciera kontrast między radosnym nastrojem bożonarodzeniowego świętowania, a wyzwaniami i trudnościami dnia codziennego.”

Podczas spotkania w imieniu przedstawicieli samorządów z terenu powiatu wyszkowskiego głos zabrał wójt gminy Długosiodło, Stanisław Jastrzębski.

Świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym złożyli również goście, a wśród nich minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister cyfryzacji Marek Zagórski, posłanka na Sejm Teresa Wargocka oraz radna sejmiku województwa mazowieckiego Joanna Bala.

Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło również części artystycznej. W prawdziwe wyjątkową atmosferę Świat Bożego Narodzenia wszystkich zgromadzonych wprowadziły kolędy i pastorałki w wykonaniu Katarzyny Jamróz oraz Klementyny Umer przy akompaniamencie gitarowym Witolda Cisło.

Po zakończeniu wspaniałego koncertu uroczystego poświęcania opłatka dokonał dziekan Zdzisław Golan.

Piękne stoły i dania na Wieczerzę Wigilijną zostały przygotowane przez Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu przy pomocy jednostek organizacyjnych powiatu. Obsługę kelnerską zapewnili uczniowie z Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.


Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.

Foto
.


Więcej zdjęć w Galerii foto

Jednostki organizacyjne Powiatu Wyszkowskiego

Szkoły i placówki oświatowe

Służby, Inspekcje i Straże

Bannerki

  • Projekty Unii Europejskiej
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe
  • Informacje o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu wyszkowskiego
  • Inwestycje powiatowe
  • Wybory samorządowe 2018

Dane teleadresowe Urzędu Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

tel: (0-29) 743-59-00, 743-59-35
fax: (0-29) 743-59-33

e-mail: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
www: http://www.powiat-wyszkowski.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek w godz. 8.00-16.00
Wtorek w godz. 8:00-18:00
Środa-Piątek w godz. 8:00-16:00
Wszystkie wydziały czynne w godzinach wskazanych powyżej,
z wyjątkiem punktu rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji (we wtorki czynny 8.00-18.00, pozostałe dni 8.00-15.00)
oraz kasy (czynna 8.00-15.00)

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 228 razy.

Copyright

© 2012 - 2019 Starostwo Powiatu Wyszkowskiego
Zawartość merytoryczna: ANNA WITKOWSKA, e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14