Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Data: 17.10.2023 r., godz. 14.43    664
13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida.

W dniu 13 października, w gościnnych murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli: Starosta Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, Radni Rady Powiatu Wyszkowskiego na czele z Przewodniczącą - Ewą Bartosiewicz, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Adam Turek, ksiądz kanonik Roman Karaś, przedstawiciel związków zawodowych NSZZ „Solidarność”  Marek Pietrzak, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Dorota Stworzyjanek, były Naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Arbaszewski oraz Dyrektorzy, Wicedyrektorzy, przedstawiciele instytucji powiatowych, Naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, Kierownicy oraz nauczyciele, nauczyciele emerytowani i goście, którzy zechcieli swoją obecnością uświetnić dzisiejszą uroczystość. Dzień Nauczyciela był  okazją do podziękowania wszystkim za trud i zaangażowanie w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń.

10-DSC_9742.jpg (437 KB)

12-DSC_9746.jpg (416 KB)23-DSC_9766.jpg (447 KB)

24-DSC_9768.jpg (476 KB)Starosta Wojciech Kozon w swym przemówieniu zwrócił uwagę, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa szkoła, która oprócz nauki, kształtuje odpowiednie wzorce i postawy, uczy, bawi, wzrusza i wychowuje. Wspomniał że nie ma szkoły bez nauczycieli, wychowawców, pedagogów i innych pracowników administracyjnych. To oni prowadzą młode pokolenia zachęcając ich do odkrywania świata i własnych możliwości, motywują do pracy nad sobą i pomagają odkryć talenty, a kiedy pojawiają się trudniejsze chwile – pocieszają i wskazują drogę. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy pomiędzy szkołami a Powiatem i bieżącej reakcji na potrzeby szkół. „Rozmawiamy o potrzebach i o wyzwaniach, którym wspólnie z Zarządem i Radą Powiatu staramy się sprostać, przeznaczając środki na rozwój infrastruktury, nowe kierunki kształcenia, udział w projektach zewnętrznych. Ale współpraca Powiatu ze szkołami to nie tylko pieniądze. To przede wszystkim zrozumienie i wspólne dążenie do sukcesów uczniów i kadry pedagogicznej” – powiedział Starosta Wojciech Kozon.

33-DSC_9797.jpg (366 KB)

32-DSC_9785.jpg (404 KB)

Dzień Edukacji Narodowej to również doskonała okazja do wręczenia nagród i awansów zawodowych. Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego wręczyli Starostowie Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon i Leszek Marszał. W roku szkolnym 2023/2024  awanse zawodowe nauczyciela mianowanego otrzymali :

 • Stefan Wyszyński, Olga Szewczyk, Agnieszka Mroczkowska z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskie-Curie w Wyszkowie
 • Małgorzata Mróz, Adam Chołyst z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku:
 • ksiądz Albert Lubak - były nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.

Przed odebraniem aktów mianowania nauczyciele złożyli ślubowanie wg. roty zawartej w Karcie Nauczyciela. 

41-DSC_9836.jpg (366 KB)

37-DSC_9824.jpg (357 KB)

39-DSC_9830.jpg (400 KB)Podczas uroczystości przyznano również Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby, które charakteryzuje wspólne myślenie i troska o wysoki poziom edukacji. W podziękowaniu za trud w podejmowanej na co dzień pracy oraz twórczą postawę, wraz z życzeniami dalszych sukcesów, Starosta Wojciech Kozon i Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Bartosiewicz wręczyli wyróżnienia. Nagrodzone osoby to: 

 • Marian Popławski - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie,
 • Izabela Balińska - Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie,
 • Bożena Pikora - nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie,
 • Marzena Strzemieczna - nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie,
 • Julita Gąsiewska - Dyrektor Zespołu Szkół w Długosiodle,
 • Bogumiła Dorota Piotrowicz - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie,
 • Agnieszka Banaszek - nauczycieI Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie,
 • Patrycja Ogrodzińska - nauczycieI Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie,
 • Maciej Główczyński - nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie,
 • Edyta Jarosz - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie,
 • Dorota Kamińska - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie,
 • Paweł Befinger - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie,
 • Izabela Szczerba - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie,
 • Anna Stokarska - nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie,
 • Marcin Hryszkiewicz - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku,
 • Renata Kulesza - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku,
 • Małgorzata Szewczyk - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie,
 • Dorota Rogulska - nauczyciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie,
 • Monika Kluczek - Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie,
 • Iwona Michalik - Kierownik kształcenia praktycznego w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie,
 • Justyna Radau - Wicedyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie. 

51-DSC_9868.jpg (467 KB)Wyrazy uznania za przygotowanie uroczystości skierowane zostały do Dyrektora I LO im. C. K. Norwida Doroty Piotrowicz oraz Agnieszki Andrusiuk–Łazickiej i Patrycji Ogrodzińskiej. Część artystyczną uroczystości umilił występ uczniów „Norwida”, którzy zaprezentowali swoje talenty taneczne i wokalne oraz koncert piosenki lat 50 i 60. Wystąpiła Aleksandra Wylężek która znana jest z występu u takich artystów jak Justyna Steczkowska, Alicja Majewska czy Włodzimierz Korcz. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki, zwyciężczyni Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów im. Anny German wystąpiła przy akompaniamencie  fortepianowym Przemysława Zalewskiego. Dla wyszkowskiej publiczności wykonała znane i lubiane kompozycje  jak: „Ktoś mnie pokochał” Skaldów, „Świat Ordonki” Ewy Bem, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” Hanny Banaszak, a na zakończenie występu utwór Jeremiego Przybory „Piosenka jest dobra na wszystko”.

36-DSC_9816.jpg (361 KB)Ogromne podziękowania za przepyszny poczęstunek i obsługę kelnerską należą się uczniom Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Wyszkowie kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Usług Kelnerskich.

DEN (3).jpg (42 KB)