XXIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Data: 16.01.2023 r., godz. 16.34    212
Piękne polskie kolędy i pastorałki, a także inne utwory o tematyce bożonarodzeniowej w nowoczesnej aranżacji w wykonaniu dzieci i młodzieży mogliśmy usłyszeć podczas XXIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który na stałe wpisał się do kalendarzy gmin i szkół średnich z terenu Powiatu Wyszkowskiego. Wspólne Kolędowanie odbyło się 13 stycznia 2023 r. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Piękną, polską tradycją jest celebrowanie tego czasu poprzez wspólne kolędowanie w domach, kościołach bądź podczas koncertów.

Piątkowe spotkanie rozpoczął występ uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie: Bartosza Gajcego, Andrzeja Getki, Kamili Roguszewskiej, Edyty Mróz, Pauliny Kwiecińskiej, Aleksandry Gleby oraz uczennicy Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Kingi Sędzickiej, której akompaniował Pan Adam Chołyst.

przeglad (4).JPG (424 KB)przeglad (7).JPG (488 KB)

XXIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek uroczyście otworzyli Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał oraz ks. Karol Skrodzki, kapłan posługujący w Sanktuarium Świętego Idziego w Wyszkowie. Przybyłych na Przegląd gości powitała prowadząca Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Ewa Michalik. Jury w składzie Danuta Deptuła, Joanna Skurzewska i Zbigniew Drobot oceniali uczestników w 4 kategoriach wiekowych biorąc pod uwagę oryginalność utworu, dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych uczestników, czystość wykonania, aranżację i ogólne wrażenia artystyczneprzeglad (6).JPG (413 KB)

Podczas przeglądu zaprezentowali się:

Kategoria A: Małgorzata Szyszka i Antonina Russer (Szkoła Podstawowa im. K. Augustynowicz w Popowie Kościelnym), Radosław Śliwiński (Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dębinkach), Barbara Otwinowska i Karol Wyszomirski (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle), Michalina Deluga (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku), Maja Zwalińska, Małgorzata Szatanek, Amelia Mróz, Gabriela Węcławek, Jan Jasiński (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu), Zofia Bloch (Szkoła Podstawowa nr. 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie)

Kategoria B: Nikola Kryśkiewicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Adelinie), Amelia Cholewska, Jan Cholewski, Zuzanna Gabriela Nowotka przy akompaniamencie Pana Krzysztofa Ślubowskiego (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie), Gabriela Rosińska (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku), Zuzanna Księżak, Lena Stankiewicz i Julia Skoczeń (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie), Patrycja Piątek (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Jana Pawła II w Somiance), Magda Tarnożek, Kaja Filipiak i Katarzyna Słowik (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle)

Kategoria C: Liliana Iwańska (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku), Alicja Świercz i Natalia Archacka przy akompaniamencie Pani Aleksandry Kalinowskiej (Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Jackowie Górnym), Alen Runo (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie), Aleksandra Kosiorowska (Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Lubielu), Natasza Zimny, Aleksandra Jaszewska i Julia Janasz (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie), Julia Augustyniak, Maja Pajorek, Jan Augustyniak i Michał Pajorek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu)

Kategoria D: Alicja Mróz (Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie), Zuzanna Ginko, Julia Napiórkowska, Łucja Zwolińska i Jakub Chmielewski (Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie), Weronika Gołdys (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, Centrum Kształcenia w Wyszkowie), Martyna Redlicka (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie).

przeglad (5).JPG (611 KB)

Laureaci XXIII PowiatOwego Przeglądu Kolęd i Pastorałek:

Kategoria A (uczniowie klasy zerowej, pierwszej oraz drugiej szkół podstawowych)

I miejsce – Zofia Bloch ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie

II miejsce – Maja Zwalińska, Małgorzata Szatanek, Amelia Mróz, Gabriela Węcławek, Jan Jasiński ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu

III miejsce – Małgorzata Szyszka i Antonina Russer ze Szkoły Podstawowej im. Kazimiery Augustycznowicz w Popowie Kościelnym

przegladA.JPG (539 KB)

Kategoria B (uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych szkół podstawowych)

I miejsce – Patrycja Piątek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Jana Pawła II w Somiance

II miejsce – Zuzanna Księżak, Lena Stankiewicz i Julia Skoczeń  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

III miejsce – Gabriela Rosińska ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku

przegladB.JPG (529 KB)

Kategoria C (uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych)

I miejsce – Alicja Świercz i Natalia Archacka ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Jackowie Górnym przy akompaniamencie Aleksandry Kalinowskiej

II miejsce – Natasza Zimny, Aleksandra Jaszewska, Julia Janasz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie

III miejsce – Julia Augustyniak, Maja Pajorek, Jan Augustyniak, Michał Pajorek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu

przegladC.JPG (512 KB)

Kategoria D (uczniowie szkół średnich)

I miejsce – Zuzanna Ginko, Julia Napiórkowska, Łucja Zwolińska, Jakub Chmielewski Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie

II miejsce – Martyna Redlicka z I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie

III miejsce – Alicja Mróz z Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie

przegladD.JPG (533 KB)

Dziękujemy za pomoc w organizacji i obsługę techniczną wydarzenia Wyszkowskiemu Ośrodkowi Kultury „Hutnik” i Panu dyrektorowi Mariuszowi Kowalskiemu, wszystkim współorganizatorom, partnerom, ale przede wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Gratulujemy zarówno laureatom, jak i uczestnikom i życzymy dalszego rozwijania muzycznych zainteresowań i umiejętności.

Do zobaczenia za rok, na XXIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Galeria zdjęć z XXIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek