Informacja dot. działań podejmowanych w związku z sytuacją hydrologiczną na rzece Bug w Powiecie Wyszkowskim

Data: 31.01.2024 r., godz. 11.30    457
Szanowni Państwo, w nawiązaniu do pojawiających się informacji w przestrzeni medialnej, informujemy, że sytuacja hydrologiczna na terenie Powiatu Wyszkowskiego jest stale i na bieżąco monitorowana!

Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do pojawiających się informacji w przestrzeni medialnej, informujemy, że sytuacja hydrologiczna na terenie Powiatu Wyszkowskiego jest stale i na bieżąco monitorowana.

Posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego począwszy od początku stanu zagrożenia powodzią odbyły się odpowiednio 10, 19 i 30 stycznia 2024 roku, a nie jak podają media wyłącznie 30 stycznia 2024 r.

Informacja dot. posiedzenia PZZK z dnia 10.01.2024 r.- przeczytaj

Informujemy, że Starosta Powiatu Wyszkowskiego ogłaszał:
10 stycznia 2024 r. - pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu dla gmin Brańszczyk, Wyszków i Zabrodzie -zobacz treść
16 stycznia 2024 r. - alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu dla gmin Brańszczyk, Wyszków, Somianka, Zabrodzie - zobacz treść

Wszelkie informacje dot. zarządzeń wydawanych przez Starostę Powiatu, w tym dot. pogotowia i alarmów przecwipowodziowych (na terenie powiatu odnajdą Państwo w zakładce OGŁOSZENIA  oraz w BIP w zakładce ZARZĄDZENIA STAROSTY.

Każdorazowo polecano monitorowanie sytuacji związanej z zagrożeniem powodzią. Wszystie służby odpowiadające za bezpieczeństwo działające na terenie Powiatu Wyszkowskiego są ze sobą w stałym kontakcie. Starosta Powiatu Wyszkowskiego jest również w stałym kontakcie z wójtami gmin z terenu naszego powiatu i gminnymi zespołami zarządzania kryzysowego oraz z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 30.01.2024 r. Wzięli udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewoda Mazowiecki i p.o. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, jednak należy podkreślić, że nie było to pierwsze posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego a kolejne. Działania związane z monitorowaniem sytuacji na rzece Bug nie są podejmowane wyłącznie na posiedzeniach PZZK, są realizowane na bieżąco w zakresie kompetencji każdego z podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.