Stypendium im. Jerzego Różyckiego

Data: 28.02.2024 r., godz. 18.00    350
Rada Powiatu w Wyszkowie ustanowiła podczas dzisiejszej sesji Stypendium im. Jerzego Różyckiego! Pielęgnujemy pamięć o wybitym kryptologu, wyszkowskim maturzyście, jednym z trzech pogromców niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy.

stypendium różycki.png (5.34 MB)

Stypendium dedykowane jest uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Wyszkowski, którzy zostali laureatami olimpiady matematycznej lub osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,00 z dwóch przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym (matematyka, fizyka lub chemia) i posiadają osiągniecia na szczeblu co najmniej powiatowym w olimpiadach, konkursach i turniejach związanych z ww. przedmiotami lub wykazujących aktywności w dziedzinie kryptologii.

Stypendium będzie przyznawane w formie pieniężnej do wysokości 2.000,00 zł, do złożenia wniosku o wyróżnienie uprawniony jest dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Szczegóły i regulamin przyznawania stypenidum - KLIKNIJ