Olimpijskie emocje w powiecie

Data: 23.04.2024 r., godz. 11.40    289
20 osób, spośród wielu uczestników, którzy brali udział w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Średnich zostało wyróżnionych tytułem Najlepszego Sportowca i Najlepszego Nauczyciela Wychowania Fizycznego. Dekoracji dokonano podczas XXX Ceremonii Olimpijskiej, na której zagościli zdobywcy medali olimpijskich Zygfryd Kuchta, Ryszard Sobczak oraz Zenon Licznerski.

19 kwietnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyła się XXX Ceremonia Olimpijska Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju oraz Dni Olimpijczyka „Igrzyska Nadwiślańskie 2012” pod patronatem starosty powiatu wyszkowskiego. Gości przybyłych na wydarzenie powitał organizator prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski oraz prowadzący Natalia Rojek i Adam Radziewicz.

plebiscyt (3).jpg (320 KB)

Zebrani na uroczystości goście mieli możliwość zapoznania się z sylwetkami wybitnych sportowców współczesnych czasów, wśród których pojawili się min.: Frederick Carlton Lewis, Floyd Joy Mayweather Jr., Eric Arthur Heiden, Michael Fred Phelps, Michael Jeffrey Jordan czy Wayne Douglas Gretzky.

plebiscyt (2).jpg (228 KB)

Nie zabrakło również wiedzy na temat historii Igrzysk Olimpijskich oraz oryginalnej flagi olimpijskiej z Igrzysk Olimpijskich 1972 z Monachium, wprowadzonej przez poczet sztandarowy w składzie: Nadia Mielczarczyk, Gabriela Kochanowicz, Weronika Jaroszewska, Weronika Apelska, Alicja Szczesna, Wiktoria Ziółkowska, Aleksandra Nasiadka, Gabriela Babiasz oraz repliki pochodni olimpijskiej wprowadzonej przez Zofię Siwierę, Aleksandrę Wernio i Natalię Sobotkę.

plebiscyt (5).jpg (330 KB)plebiscyt (6).jpg (251 KB)

Rangę wydarzenia podniosła obecność wybitnych sportowców, polskich mistrzów olimpijskich Zygfryda Kuchty (najlepszego obrońcy w historii polskiej piłki ręcznej, brązowego medalisty olimpijskiego z Montrealu (1976), trenera „brązowej” drużyny polskiej z MŚ w Dortmundzie w 1982 r.), Ryszarda Sobczaka (mistrza świata (1998), brązowego (1992) i srebrnego (1996) medalistę olimpijskiego wraz z zespołem florecistów) oraz Zenona Licznerskiego (czołowego sprintera lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, członka srebrnej sztafety z IO w Moskwie w 1980 r.), którzy opowiedzieli o początkach swoich sportowych karier oraz drodze do Igrzysk Olimpijskich.

plebiscyt (8).jpg (317 KB)plebiscyt (7).jpg (375 KB)

Podczas uroczystości odbyło się także rozstrzygnięcie Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Najlepszego Nauczyciela Wychowania Fizycznego Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Średnich w 2023 r.

Plebiscyt o tytuł najlepszego sportowca w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2023:

I miejsce - Adrian Bukowiecki (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

II miejsce - Zuzanna Apelska (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

III miejsce - Roksana Bylak (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

IV miejsce - Igor Świderek (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

V miejsce - Adam Zakrzewski (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

VI miejsce - Jakub Sema (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

VII miejsce - Maria Połodziuk (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

VIII miejsce - Dominik Szymański (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

IX miejsce - Krystian Abramczyk (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

X miejsce - Sebastian Kęcki (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

Plebiscyt o tytuł najlepszego nauczyciela wychowania fizycznego w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2023:

I miejsce – Sylwester Śniadała (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

II miejsce – Zofia Bernatowicz (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

III miejsce – Zbigniew Zwaliński (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

IV miejsce – Maciej Główczyński (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

V miejsce – Marzena Strzemieczna (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

VI miejsce – Małgorzata Łysik (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

VII miejsce – Urszula Andruchewicz (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

VIII miejsce – Małgorzata Szwed (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

IX miejsce – Krzysztof Ogrodziński (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

X miejsce – Karol Wołynko (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

plebiscyt (1).jpg (332 KB)

Uroczystość swoim występem uświetniły również występy Emilia Mróz, która zaśpiewała utwór „Livin’ on a Prayer” z repertuaru Bon Jovi, Kingi Ponikiewskiej z utworem „Kometa” z repertuaru Kwiat Jabłoni oraz Julii Janasz z piosenka „Zamigotał Świat” z repertuaru Kasi Stankiewicz i Varius Manx. Ponadto widzowie mogli wysłuchać dwóch recytacji Mai Gołasiewicz („Dyskobol” Kazimierza Wierzyńskiego) oraz Kornelii Żabik („Skok o tyczce” Kazimierz Wierzyński).

plebiscyt (4).jpg (423 KB)

Wszystkim laureatom, pasjonatom sportu i zawodnikom życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej satysfakcji ze sportowych poczynań!

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.