Eliminacje powiatowe XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data: 30.04.2024 r., godz. 15.55    225
Eliminacje powiatowe turnieju zostały przeprowadzone w dniu 26 kwietnia 2024 r. na terenie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W eliminacjach powiatowych wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych.

turniej (2).jpg (494 KB)

Eliminacje powiatowe przeprowadziła komisja w składzie: Zenon Osowiecki (Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie), Ilona Puścian (Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie), Wioleta Szymanik (Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie), Stanisław Dymek (Starostwo Powiatowe w Wyszkowie) oraz Mariusz Zera (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie). Komisja dokonała sprawdzenia poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej poszczególnych uczestników i po podsumowaniu punktacji w drużynach przyznała:

I grupa wiekowa (drużyna czteroosobowa):

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Rybnie (Wiktoria Szczesna, Magdalena Wróbel, Mateusz Borkowski, Oliwier Mucha - opiekun Agnieszka Pietrzak),

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Brańszczyku,

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Porządziu,

wyróżnienia: 

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębinkach.

turniej (4).jpg (531 KB)

II grupa wiekowa (drużyna trzyosobowa)

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszance (Jagoda Szymańska, Aleksandra Ziółkowska, Jakub Sieńkowski - opiekun Renata Kulus),

2 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębinkach,

3 miejsce – Zespół Szkół w Starym Bosewie,

wyróżnienia:

- Szkoła Podstawowa w Brańszczyku,

  • Szkoła Podstawowa w Komorowie.

turniej (5).jpg (531 KB)

Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie oraz dyplomy i podziękowania z rąk Starosty Powiatu Wyszkowskiego Wojciecha Kozona oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie mł. insp. Krzysztofa Szczudło.

Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Rybnie i Szkoły Podstawowej w Olszance będą reprezentowały powiat wyszkowski podczas eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się 10 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.  

turniej (3).jpg (455 KB)

Organizatorerem turnieju było Starostwo Powiatowe w Wyszkowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie.

Organizatorzy pragną podziękować Komendantowi Powiatowemu Straży Pożarnej w Wyszkowie za oddelegowanie ratownika medycznego, który przeprowadził egzamin z zakresu  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz Wyszkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Wyszkowie (udostępnieni obiektu), Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Ostrołęce (udostępnienie toru przeszkód) oraz Piekarni „Żytnia” w Wyszkowie (słodycze).

turniej (1).jpg (519 KB)