Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Data: 22.05.2024 r., godz. 14.30    504
Ponad 100 młodych artystów ze szkół podstawowych z terenu powiatu wyszkowskiego zaprezentowało się podczas powiatowego etapu Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Na etapie wojewódzkim reprezentować nas będą Zofia Bloch ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie oraz zespół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego kolejny raz przyciągnął wielu młodych artystów, którzy na deskach Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” zaprezentowali swoje talenty zarówno wokalne jak i taneczne. Ideą Festiwalu jest przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, higieny oraz profilaktyki uzależnień, co podkreśliła Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie Beata Kiliańczyk-Szawłowska. W tegorocznej edycji udział wzięło 20 zespołów/solistów ze szkół podstawowych z terenu powiatu wyszkowskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-V (13 występów) oraz klasy VI-VIII (7 występów).

festiwal (2).jpg (271 KB)

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Irena Zdunek -  przewodnicząca komisji (choreograf, założycielka rewii dziecięcej „SYLABA” oraz „STUDIA PIOSENKI IRENY ZDUNEK”), Martyna Redlicka (studentka szkoły muzycznej) oraz Marzena Grzymkowska (Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie).

festiwal (3).jpg (363 KB)

Laureaci Festiwalu:

Kategoria klas I-V szkół podstawowych:

I miejsce: Zofia Bloch ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie

II miejsce: Zuzanna Bloch, Karolina Karolewska, Gabriela Składanek, Hanna Wawrzyniak, Dominika Wyszyńska, Alan Żach ze Szkoły Podstawowej w Trzciance

III miejsce: Lena Stopka, Dominik Nisio, Alan Michalak ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach

Wyróżnienie: Maja Zwalińska, Amelia Mróz, Jan Jasiński, Angelika Mróz, Małgorzata Szatanek, Wiktor Bloch, Alicja Szumacher, Roksana Głowacka, Marta Juźwiak, Zuzanna Stysiak ze Szkoły Podstawowej w Porządziu

festiwal (4).jpg (421 KB)festiwal (5).jpg (441 KB)festiwal (6).jpg (382 KB)festiwal (7).jpg (290 KB)

Kategoria klas VI-VIII szkół podstawowych:

I miejsce: Oliwia Majkowska, Jakub Biały, Bartosz Gajcy, Przemysław Pet, Andrzej Getka, Paulina Kwiecińska, Aleksandra Gleba, Kamila Roguszewska, Kinga Zych, Maksymilian Manowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie

II miejsce: Kalina Jastrząb, Aleksandra Korczakowska, Lena Iwańska, Matylda Piotrowicz, Marta Sarnacka, Nadia Dylewska, Jana Jastrząb, Alicja Wilczyńska, Zuzanna Ryszawa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie

III miejsce: Blanka Bloch, Maja Bloch, Klaudia Mróz, Natalia Szerewicz, Zofia Jasińska, Amelia Stysiak, Weronika Juźwiak, Klaudia Sochaczewska, Łucja Baranowska ze Szkoły Podstawowej w Porządziu

Wyróżnienie: Liliana Iwańska ze Szkoły Podstawowej w Trzciance

festiwal (10).jpg (396 KB)festiwal (11).jpg (413 KB)festiwal (12).jpg (298 KB)festiwal (1).jpg (457 KB)

Nagrody laureatom wręczyła Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl, Dyrektor PSSE w Wyszkowie Beata Kiliańczyk-Szawłowska oraz jury.

Swoje uznanie i podziw dla artystów biorących udział w Festiwalu wyraziła również Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl, podziękowała również nauczycielom zaangażowanym w przygotowania uczniów do występów. Muzyczną niespodzianką dla widzów i uczestników Festiwalu był występ członkini jury Martyny Redlickiej, która wykonała utwór „Okularnica”.

Zwycięzcy Zofia Bloch ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie oraz Oliwia Majkowska, Jakub Biały, Bartosz Gajcy, Przemysław Pet, Andrzej Getka, Paulina Kwiecińska, Aleksandra Gleba, Kamila Roguszewska, Kinga Zych, Maksymilian Manowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim Festiwalu, który odbędzie się 6 czerwca 2024 r. w Siedlcach.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

festiwal (9).jpg (464 KB)121-DSC_2803.jpg (469 KB)

Fotorelacja z Festiwalu dostępna na naszym profilu Facebook.