Mistrzowie Ortografii wyłonieni w „Wyszkowskim Dyktandzie”

Data: 28.05.2024 r., godz. 15.15    405
„Kochać ojczyznę to miłować język, miłować język to nie kalać go błędami” – pod takim hasłem od 2001 r. odbywa się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie konkurs ortograficzny.

28 maja poznaliśmy laureatów XXII edycji „Wyszkowskiego Dyktanda” na etapie gminnym oraz wojewódzkim. Teksty tegorocznych dyktand przygotowała dr Beata Żywiecka z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach.

DYKTANDO (7).jpg (523 KB)

„Wyszkowskie Dyktando” od początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Co roku w ortograficznych zmaganiach udział bierze około stu uczestników, którzy mogą zaprezentować swoje umiejętności i przyczynić się do popularyzacji stosowania się do zasad poprawnej ortografii.

Laureaci etapu gminnego, który odbył się 20 marca 2024 r.:

I miejsce i tytuł Gminnego Mistrza Ortografii zdobyła Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie

II miejsce – Sandra Zaręba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie

III miejsce – Lidia Szczęsna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie oraz Zuzanna Białek ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie

DYKTANDO (2).jpg (476 KB)

Laureaci etapu wojewódzkiego, który odbył się 11 kwietnia 2024 r.:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce – Lena Nasiadko ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle

II miejsce – Lena Fijał ze Szkoły Podstawowej w Porządziu

III miejsce – Barbara Warowna ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu oraz Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie

Wyróżnienie: Aleksandra Kosiorowska (Szkoła Podstawowa w Starym Lubielu), Bartosz Woźnika (Szkoła Podstawowa w Zabrodziu), Sandra Zaręba (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Gabriela Świętoń (Szkoła Podstawowa w Adelinie).

DYKTANDO (3).jpg (440 KB)DYKTANDO (4).jpg (335 KB)

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Maria Łakoma z I Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie

II miejsce – Bartosz Wyszyński z I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie

III miejsce – Kacper Dziubiel z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie

Wyróżnienie: Weronika Piórkowska (Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie), Julia Wawrynow (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Węgrowie), Mateusz Gosik (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie).

DYKTANDO (5).jpg (497 KB)DYKTANDO (6).jpg (501 KB)

Nagrody laureatom wręczyła Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Agnieszka Deptuła, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie Konrad Chrzczonowski oraz nauczycielki języka polskiego SP nr 4 Ineza Pieniążek. Podczas spotkania podziękowano także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

DYKTANDO (8).jpg (513 KB)DYKTANDO (1).jpg (475 KB)

Wydarzenie objęte zostało patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego, Burmistrza Wyszkowa oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Galeria zdjęć dostęna na naszym profilu Facebook.