XXXI Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

Data: 04.06.2024 r., godz. 13.30    568
Za nami XXXI Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”.

Festwial (10).jpg (384 KB)Festwial (11).jpg (403 KB)Festwial (12).jpg (382 KB)

30 maja 2024 r. na deskach Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” zaprezentowało się 21 wykonawców wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach z 116 zgłoszeń. Przybyłych na wydarzenie powitał organizator prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski, który przybliżył nie tylko sylwetki wybitnych artystów polskiej muzyki, ale także sportu. Wydarzenie swoim występem uświetniła Joanna Rawik – piosenkarka, aktorka, dziennikarka oraz autorka książek zafascynowana twórczością Edith Piaf.

Festwial (1).jpg (258 KB)Festwial (2).jpg (520 KB)Festwial (24).jpg (332 KB)

Na scenie usłyszeliśmy Martę Kreplewską, Kacpra Kosterę, Aleksandrę Sędzielewską, Martę Lewandowską, Kamila Wrzosa, Tercet Esencja, Zespół Wokalny Na Szlaku, Weronikę Kubiś, Sabinę Szafarz, Julię Rydelek, Anastazję Kraskę, Karolinę Strzebońską, Ewę Novel (Jarosińską), Zespół 5/6 (Pięć Szóstych), Natalię Kosmowską, Jakuba Rogalę, Zuzannę Rosę, Gabrielę Mastalerek, Łukasza Lipskiego, Zespół Soulish oraz Annę Sobkowicz.

Festwial (6).jpg (376 KB)Festwial (7).jpg (369 KB)Festwial (8).jpg (453 KB)Festwial (9).jpg (439 KB)

Tradycją Festiwalu są również nagrody dla najlepszych wykonawców. W tym roku jury Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego obradowało pod przewodnictwem Przewodniczącej Rady Powiatu Wyszkowskiego Iwony Wyszyńskiej i wyłoniło następujących laureatów:

Nagroda Starosty Powiatu Wyszkowskiego Marzeny Dyl w wysokości 1600,00 zł – Aleksandra Sędzielewska z utworem „Tańczące Eurydyki”

Festwial (29).jpg (459 KB)

Nagroda Przewodniczącej Rady Powiatu Wyszkowskiego Iwony Wyszyńskiej w wysokości 1200,00 zł – Anna Sobkowicz z utworem „Powrócisz tu”

Festwial (30).jpg (472 KB)

Podczas Festiwalu przyznano także następujące nagrody:

Super Grand Prix (nagroda ministra kultury (10.000 zł oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT) – Zespół 5/6 (Pięć Szóstych) z utworem „Wariatka tańczy”

Nagrodę przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - Miłosza Bembinowa w wysokości 4.000 zł – Łukasz Lipski z utworem „Lubię wracać tam gdzie byłem”

Nagrodę Publiczności (nagroda rzeczowa i statuetka okolicznościowa) – Julia Rydelek z utworem „Być może”

Festwial (26).jpg (476 KB)Festwial (27).jpg (426 KB)Festwial (31).jpg (476 KB)

Nagroda Posła Henryka Kowalczyka (1000,00 zł) Kamil Wrzos („Szukam przyjaciela”)