„Nic o nich bez nich…” - jubileusz 30-lecia PSOUU

Data: 11.06.2024 r., godz. 13.30    184
„Nic o nich bez nich…” Przepiękny, wzruszający i uroczysty jubileusz 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną był okazją do gratulacji, podziękowań i wspomnień.

6 czerwca 2024 r. sala Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" wypełniła się po brzegi – na jubileuszu obecni byli członkowie wyszkowskiego koła, uczestnicy, rodzice i pracownicy prowadzonych przez wyszkowskie koło stowarzyszenia placówek, przedstawiciele samorządów, przyjaciele i goście.  Na scenie mogliśmy zobaczyć umiejętności artystyczne podopiecznych wyszkowskiego koła PSONI.

30LECIE (2).jpg (603 KB)30LECIE (3).jpg (546 KB)

Pięknie wspomniano także śp. Urszulę Mikołajczyk – wieloletnią przewodniczącą koła, która przed 28 lat kierowała jego pracą. Urszula Mikołajczyk przez wiele lat była także związana z samorządem Powiatu Wyszkowskiego – w latach 2002-2014 była radną powiatową, ponadto w latach 2002-2010 była członkinią zarządu. Imię Urszuli Mikołajczyk otrzymały prowadzone przez wyszkowskie PSONI Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wyszkowie.

30LECIE (1).jpg (454 KB)30LECIE (4).jpg (516 KB)

W imieniu Powiatu Wyszkowskiego życzenia i gratulacje złożyły Starosta Marzena Dyl, Dyrektor PCPR w Wyszkowie Katarzyna Kacpura, słowa wspomnień wybrzmiały też z ust wieloletniej byłej dyrektor PCPR Krystyny Kurowskiej i Justyny Garbarczyk, Starosty Powiatu Wyszkowskiego w latach 2002-2006.  

30LECIE (7).jpg (454 KB)30LECIE (8).jpg (405 KB)

Śmiało możemy powiedzieć, że dzięki działalności wyszkowskiego Koła PSONI Powiat Wyszkowski od 30 lat z każdym dniem jest wrażliwszy na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Prowadzone przez koło placówki (Warsztaty Terapii Zajęciowej, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B, OREW) są ogromną pomocą dla osób potrzebujących szczególnego wsparcia a także dla ich rodzin i bliskich. Dziękujemy również za zaangażowanie i wspieranie Powiatu Wyszkowskiego w realizacji zadań publicznych, które realizujecie Państwo na najwyższym poziomie, zawsze na pierwszym miejscu stawiając dobro i godność drugiego człowieka.

30LECIE (6).jpg (489 KB)30LECIE (5).jpg (468 KB)

Dziękując za zaproszenie na uroczystość, na kolejna lata życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim wytrwałości w działaniu, siły i energii potrzebnych do realizacji zamierzeń a także życzliwości i zrozumienia ze strony wszystkich, których spotykacie Państwo na swojej drodze każdego dnia pracy!