Podsumowanie Powiatowych Igrzysk Sportowych

Data: 19.06.2024 r., godz. 12.00    896
Za nami podsumowanie Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Podstawowych oraz Szkół Ponadpodstawowych. W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie wzięli udział łącznie w 64 zawodach.

18 czerwca 2024 r. odbyło się podsumowanie Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Podstawowych oraz Ponadpodstawowych. Uczniowie wystartowali łącznie w 64 zawodach podzielonych na kategorie szkół, kategorie wiekowe oraz na dziewcząt i chłopców. W mijającym roku szkolnym młodzi sportowcy  mieli możliwość sprawdzić się min. podczas rozgrywek unihokeja, piłki nożnej, piłki siatkowej, koszykówki czy zawodów lekkoatletycznych.

Laureaci Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Podstawowych

Rywalizacja gmin w kategorii dziewcząt łącznie klasy VI-V i VIII-VII

I miejsce - Gmina Wyszków

II miejsce - Gmina Zabrodzie

III miejsce - Gmina Rząśnik

IV miejsce - Gmina Somianka

V miejsce - Gmina Długosiodło

VI miejsce - Gmina Brańszczyk

PODSTAWOWE (10).jpg (277 KB)PODSTAWOWE (11).jpg (340 KB)PODSTAWOWE (12).jpg (281 KB)PODSTAWOWE (13).jpg (291 KB)

Rywalizacja gmin w kategorii chłopców łącznie klasy VI-V i VIII-VII

I miejsce - Gmina Wyszków

II miejsce - Gmina Zabrodzie

III miejsce - Gmina Somianka

IV miejsce - Gmina Rząśnik

V miejsce - Gmina Brańszczyk

VI miejsce - Gmina Długosiodło

PODSTAWOWE (2).jpg (251 KB)PODSTAWOWE (3).jpg (263 KB)PODSTAWOWE (4).jpg (258 KB)

Rywalizacja szkół w kategorii dziewcząt łącznie klasy VI-V i VIII-VII

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie

V miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance

VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku

PODSTAWOWE (20).jpg (368 KB)PODSTAWOWE (21).jpg (356 KB)

PODSTAWOWE (19).jpg (282 KB)

Rywalizacja szkół w kategorii chłopców łącznie klasy VI-V i VIII-VII

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie

VI miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance

PODSTAWOWE (14).jpg (255 KB)PODSTAWOWE (16).jpg (248 KB)PODSTAWOWE (17).jpg (265 KB)

Łączna punktacja szkół w kategorii dziewcząt i chłopców klas VI-V i VIII-VII

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie

V miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance

VI miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Adelinie

PODSTAWOWE (7).jpg (269 KB)PODSTAWOWE (8).jpg (288 KB)PODSTAWOWE (9).jpg (369 KB)

Najlepsza szkoła do 100 uczniów: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie

SP KOMOROWO.jpg (268 KB)

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu odnosili sukcesy również podczas zawodów na szczeblu międzypowiatowym i wojewódzkim. O to niektóre z nich:

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego:

I m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – pływanie dziewcząt (25m. styl grzbietowy)

II m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – pływanie dziewcząt (8x25m. styl dowolny)  (12-13 lat)

III m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – pływanie dziewcząt (25m. styl grzbietowy)

III m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – pływanie chłopcy (8x25m. styl dowolny)  (12-13 lat)

IV m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – pływanie dziewcząt (25m. styl dowolny)

V m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – pływanie dziewcząt (25m. styl grzbietowy)

V m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – pływanie chłopców (25m. styl grzbietowy)

PODSTAWOWE (1).jpg (255 KB)PODSTAWOWE (5).jpg (273 KB)

Mistrzostwa międzypowiatowe:

I m. Szkoła Podstawowa Długosiodło – drużynowy tenis stołowy dziewcząt

I m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – mini piłka nożna chłopców

I m. Szkoła Podstawowa nr 3 Wyszków – indywidualne biegi przełajowe

II m. Szkoła Podstawowa Stare Bosewo – indywidualne biegi przełajowe

II m. Szkoła Podstawowa Stare Bosewo – indywidualne biegi przełajowe

II m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

II m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – mini piłka siatkowa chłopców

II m. Szkoła Podstawowa Wola Mystkowska – mini piłka ręczna chłopców

II m. Szkoła Podstawowa Ulasek – drużynowy tenis stołowy dziewcząt

II m. Szkoła Podstawowa Zabrodzie – drużynowy tenis stołowy chłopców

III m. Szkoła Podstawowa Adelin – indywidualne biegi przełajowe

III m. Szkoła Podstawowa Zabrodzie – indywidualne biegi przełajowe

III m. Szkoła Podstawowa Zabrodzie – unihokej dziewcząt

III m. Szkoła Podstawowa Somianka – unihokej chłopców

III m. Szkoła Podstawowa nr 1 Wyszków – mini piłka ręczna dziewcząt

III m. Szkoła Podstawowa nr 4 Wyszków – mini koszykówka chłopców

III m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – mini piłka siatkowa dziewcząt

III m. Szkoła Podstawowa Zabrodzie – czwórbój LA dziewczęta

IV m. Szkoła Podstawowa nr 5 Wyszków – czwórbój LA chłopcy

IV m. Szkoła Podstawowa Rząśnik – mini piłka nożna dziewcząt

PODSTAWOWE (6).jpg (253 KB)PODSTAWOWE (15).jpg (308 KB)PODSTAWOWE (18).jpg (312 KB)

Laureaci Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Średnich

Podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w klasyfikacji dziewcząt: 

I miejsce - Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie

II miejsce - Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie

IV miejsce – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie

V miejsce – I Technikum Poligraficzno-Usługowe w Wyszkowie

VI miejsce – Zespół Szkół w Długosiodle

SREDNIE (1).jpg (381 KB)SREDNIE (2).jpg (403 KB)SREDNIE (3).jpg (426 KB)SREDNIE (4).jpg (356 KB)

Podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w klasyfikacji chłopców: 

I miejsce - Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie

II miejsce - Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie

IV miejsce – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie

V miejsce – I Technikum Poligraficzno-Usługowe w Wyszkowie

VI miejsce – Zespół Szkół w Długosiodle

SREDNIE (5).jpg (318 KB)SREDNIE (6).jpg (441 KB)SREDNIE (7).jpg (383 KB)SREDNIE (8).jpg (271 KB)

Podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w klasyfikacji dziewcząt i chłopców: 

I miejsce - Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie

II miejsce - Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie

IV miejsce – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie

V miejsce – I Technikum Poligraficzno-Usługowe w Wyszkowie

VI miejsce – Zespół Szkół w Długosiodle

SREDNIE (9).jpg (386 KB)SREDNIE (10).jpg (317 KB)SREDNIE (11).jpg (292 KB)

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych odnosiła sukcesy również podczas zawodów na szczeblu międzypowiatowym i wojewódzkim, o to niektóre znich:

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego:

XI m. ZS nr 1 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

XXVI m. I LO Wyszków – indywidualne biegi przełajowe chłopców

Mistrzostwa międzypowiatowe:

I m. ZS nr 1 Wyszków – indywidualne biegi przełajowe chłopców  

I m. ZS nr 1 w Wyszkowie – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

I m. ZS nr 1 Wyszków – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt  

II m. I LO Wyszków – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

II m. ZS nr 3 Wyszków – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt

III m. ZS nr 1 Wyszków – indywidualne biegi przełajowe chłopców

III m. ZS nr 1 Wyszków – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt  

III m. ZS nr 3 Wyszków – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

IV m. ZS nr 3 Wyszków – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt

IV m. CEZiU Wyszków – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

IV m. I LO Wyszków – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt  

V m. I LO Wyszków – indywidualne biegi przełajowe chłopców  

V m. I LO Wyszków – indywidualne biegi przełajowe dziewcząt

SREDNIE (12).jpg (391 KB)

Puchary oraz dyplomy podczas podsumowania wręczała Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl oraz koordynator Powiatowych Igrzysk Sportowych Andrzej Rębowski.

Niezmiennie serdecznie dziękujemy dyrektorom poszczególnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy byli gospodarzami zawodów oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy w ich imieniu przeprowadzali i sędziowali zawody z zachowaniem zasad sportowych, wychowawczych i fair play.

Powiatowe Igrzyska Sportowe były współfinansowane przez Gminę Brańszczyk, Gminę Długosiodło, Gminę Rząśnik, Gminę Somianka, Gminę Wyszków oraz Gminę Zabrodzie.

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.