Pan Paweł Grzegorz Kraszewski pierwszym społecznym opiekunem zabytków w Powiecie Wyszkowskim!

Data: 11.07.2024 r., godz. 09.25    328

10 lipca 2024 r. Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl, na wniosek Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie, ustanowiła Pana Pawła Grzegorza Kraszewskiego społecznym opiekunem zabytków. Podczas spotkania Pani Starosta wręczyła także legitymację, którą zgodnie z ustawą o ochronie i opiece nad zabytkami wydaje się społecznemu opiekunowi zabytków.

Wspólnie z Panem Pawłem omówiliśmy także propozycje podjęcia wspólnych działań na rzecz ochrony zabytków i dziedzictwa kulturowego na terenie naszego powiatu, m.in. oznaczania zabytkowych obiektów oraz działań edukacyjnych i promujących te wyjątkowe miejsca.

Pan Paweł Kraszewski od lat pozostaje zaangażowanym społecznikiem, członkiem kilku organizacji pozarządowych, których celem jest m.in. opieka nad zabytkami i ochrona dziedzictwa kulturowego. Jest także uczestnikiem licznych projektów i inicjatyw, jako wolontariusz bierze także udział w wielu pracach archeologicznych. Jako społeczny opiekun zabytków planuje prowadzenie działań mających na celu ochronę, promocję i edukację w zakresie lokalnego dziedzictwa i zabytków Powiatu Wyszkowskiego.

Gratulujemy Panu Pawłowi i życzymy niesłabnącej energii do kolejnych działań, dalszego rozwoju i powodzenia we wszystkich inicjatywach społecznych, w które wkłada swoją wiedzę i serce. Wierzymy, że współpraca z samorządem Powiatu Wyszkowskiego w zakresie opieki nad zabytkami przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej, promocji dziedzictwa kulturowego i walorów turystycznych naszego powiatu!

Więcej informacji o społecznych opiekunach zabytków - kliknij

DSC_8078.JPG (161 KB)