Rozbudowa drogi powiatowej nr 4403W w Turzynie

Data: 13.08.2024 r., godz. 13.10    579

5 sierpnia 2024 r. Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl i Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Tadeusz Kuchta podpisali umowę na rozbudowę drogi powiatowej nr 4403W na odcinku od granicy z Gminą Wyszków do ul. Kamienieckiej w m. Brańszczyk.

Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi powiatowej nr 4403W na odcinku od granicy pasa drogowego DK S8 w pobliżu granicy z Gminą Wyszków do skrzyżowania z drogą publiczną prowadzącą do węzła „Turzyn” na DK S8 i drogą gminną w m. Turzyn. Wykonawcą będzie firma P&K Jaczewscy Paweł Jaczewski.

kamieniecka (5).jpg (314 KB)

Rozbudowa drogi powiatowej przyczyni się znacznie do poprawy warunków komunikacyjnych poprzez zwiększenie bezpieczeństwa na drodze powiatowej. Zmniejszy się więc niekorzystne oddziaływanie drogi, zarówno na środowisko, jak i zdrowie ludzi. Ponadto łączy się bezpośrednio z gminną drogą serwisową doprowadzającą bezpośrednio do centrów logistycznych.

kamieniecka (1).jpg (359 KB)kamieniecka (15).jpg (404 KB)

Zakres robót obejmuje:

• rozbudowę jezdni bitumicznej do szer. 6,0 m,
  • wykonanie chodników przy przejściach dla pieszych i zatokach autobusowych,
  • wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o szer. 3,0 m strona lewa,
  • wykonanie pobocza z kruszywa o szer. 1,0 m strona prawa,
  • wykonanie rowu odwadniającego strona prawa,
  • wykonanie zatok autobusowych z peronami autobusowymi,
  • wykonanie azylów na przejściach dla pieszych,
  • wykonanie zjazdów na posesje,
  • wykonanie dróg dojazdowych (manewrowych) do posesji w miejscach uniemożliwiających dostęp z posesji bezpośrednio do drogi powiatowej,
  • usunięcie drzew i krzewów kolidujących z drogą,
  • przebudowa istniejących oraz wykonanie nowych przepustów pod zjazdami oraz pod koroną drogi,
  • wykonanie przebudowy sieci telekomunikacyjnej,
  • wykonanie przebudowy sieci energetycznej,
  • wykonanie elementów kanalizacji deszczowej w miejscach uniemożliwiających odpływ wód do rowów.

kamieniecka (14).jpg (403 KB)kamieniecka (12).jpg (327 KB)

Wartość zadania – 7 850  000,00 zł

Dofinansowanie zewnętrzne - Ministerstwo Infrastruktury – 3 250 000,00 zł

Środki własne Powiatu Wyszkowskiego – 2 362 500,00  zł