Dożynki Województwa Mazowieckiego w Sannikach

Data: 26.08.2024 r., godz. 16.20    418
24 sierpnia 2024 r. w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. Powiat Wyszkowski reprezentowała Gmina Somianka.

Powiat Wyszkowski reprezentowała Gmina Somianka, która w tym roku jest także gospodarzem dożynek powiatowych. W uroczystosciach wzięła także udział delegacja z Gminy Długosiodło.
W Sannikach zaprezentowaliśmy przepiękny  wieniec przygotowany przez Sołectwo Somianka i Koło Gospodyń Wiejskich "Somianeczki" oraz tradycyjny bochen  chleba. Delegacji towarzyszyli Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Tadeusz Kuchta, Wójt Gminy Somianka Andrzej Żołyński i Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Ewa Michalik.
Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez Biskupa Łowickiego ks. Wojciecha Osiala, wszystkie reprezentacje otrzymały symboliczne podziękowania i statuetki z rąk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej
Gminie Somianka dziękujemy za piękną reprezentację naszego powiatu podczas wojewódzkiego święta plonów.