Przygotowania do nowego roku szkolnego - narada z dyrektorami placówek oświatowych

Data: 28.08.2024 r., godz. 11.00    369
Ostatnie dni wakacji to dla wszystkich szkół czas intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nauki po dwumiesięcznej przerwie. O organizacji nowego roku szkolnego i bieżących sprawach rozmawiano wczoraj podczas narady ze wszystkimi dyrektorami placówek oświatowych prowadzonych przez nasz powiat.

Ostatnie dni wakacji to dla wszystkich szkół czas intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nauki po dwumiesięcznej przerwie. O organizacji nowego roku szkolnego i bieżących sprawach rozmawiano 27 sierpnia 2024 r. podczas narady ze wszystkimi dyrektorami placówek oświatowych prowadzonych przez nasz powiat. Podczas spotkania omówiono także przygotowania i udział naszych szkół w organizowanym przez Gminę Wyszków projekcie "Wychowanie i Profilaktyka".

Tuż po naradzie Starosta Marzena Dyl i Naczelnik Wydziału Edukacji Agnieszka Deptuła odwiedziły nasze szkoły by sprawdzić stan przygotowania jednostek do nowego roku szkolnego ale przede wszystkim by obejrzeć efekty wykonanych podczas wakacji inwestycji i remontów.

W Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie największą zmianą którą zauważy społeczność szkolna jest bez wątpienia remont sali gimnastycznej dzięki środkom powiatu i Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie w trakcie wakacji przeprowadzono remont dachu budynku, odnowiono sale lekcyjne, zabezpieczono ściany ozdobnymi listwami ochronnymi, odnowiono pokój nauczycielski, dokonano renowacji łóżka wodnego w sali doświadczania świata a w całym budynku ośrodka dokonano corocznej konserwacji podłóg. Warto zaznaczyć, że przyjęto także projekt koncepcji rozbudowy siedziby placówki.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie wakacyjne prace remontowe realizowane w szkole objęły m.in. remont pracowni chemicznej (m.in. malowanie ścian, wymiana podłogi), remont holu, malowanie sal lekcyjnych i innych pomieszczeń w szkole (prowadzone we własnym zakresie), malowanie dziesięciu pokoi mieszkalnych dla młodzieży w internacie. Trwa także budowa windy na klatce schodowej w budynku głównym!

W Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie odnowiono sale lekcyjne, korytarze i toalety.

W Zespole Szkół w Długosiodle we wlasnym zakresie pomalowano dwa korytarze i jedna sale lekcyjną, powstał też niewielki gabimet dyrektora, którego ddotychczas nie było. Szkoła jest bezpieczna i czeka na uczniów oraz słuchaczy.

Więcej zdjęć - kliknij by obejrzeć

narada1.jpg (1.86 MB)narada2.jpg (1.71 MB)narada3.jpg (2.84 MB)

dlugosiodlo_1.jpg (181 KB)

dlugosiodlo3.jpg (191 KB)