Rocznica nadania imienia Szkoły Podstawowej im. Cichociemnych Spadochroniarzy w Łosinnie

Data: 04.10.2024 r., godz. 14.00    84
Szkoła Podstawowa im. Cichociemnych Spadochroniarzy w Łosinnie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia oraz przyjęcia sztandaru.

łosinno (3).jpg (498 KB)łosinno (2).jpg (458 KB)

• Historia działań Cichociemnych jest szczególnie bliska naszemu środowisku lokalnemu, ponieważ na terenie Łosinna w latach 1942-1943 polskie załogi „Halifaksów” 183 Dywizjonu RAF dokonały trzech zrzutów Cichociemnych oraz sprzętu wojskowego dla Armii Krajowej – podkreślili znaczenie wyboru patrona organizatorzy wydarzenia.

łosinno (1).jpg (337 KB)łosinno (4).jpg (466 KB)

W uroczystości udział wziął prezes okręgu Warszawa-Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Mirosław Widlicki, wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Tadeusz Kuchta, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Marta Wildangier- Ciuraj, przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Przyjazny Krąg” i lokalnej społeczności, którzy przekazali na ręce dyrektor szkoły Magdy Szyller i całej społeczności szkolnej gratulacje i życzenia.

łosinno (5).jpg (535 KB)łosinno (6).jpg (526 KB)

Obecne na wydarzeniu delegacje złożyły kwiaty przed tablicą pamiątkową, nie zabrakło także montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów szkoły, który przybliżył sylwetki Cichociemnych. Goście mielili również możliwość zwiedzenie Minimuzeum Bursztynu i Muszli im. prof. dr. hab. Wiesława Krzemińskiego.

łosinno (7).jpg (463 KB)łosinno (8).jpg (351 KB)łosinno (9).jpg (428 KB)