Komisja Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Data: 09.10.2024 r., godz. 14.08    69
W dniu 09 października 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzeniu przewodniczyła Marzena Dyl – Starosta Powiatu Wyszkowskiego.

Tematyka posiedzenia obejmowała:

• informację Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji na temat misji, zadań i celów Wojsk Obrony Terytorialnej,
  • informację Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie na temat występujących zagrożeń pożarowych podczas wakacji,
  • opiniowanie propozycji do budżetu powiatu na 2025 rok środków finansowych wynikających
    z pracy Komisji,
  • przygotowanie propozycji do Planu pracy Komisji na 2025 rok.

Podczas posiedzenia Marzena Dyl - Starosta Powiatu Wyszkowskiego poinformowała zebranych o działaniach zapobiegawczych i ograniczających skutki podtopień i powodzi w Dolinie Dolnego Bugu, które były omawiane w trakcie zainicjowanych spotkań (11 września i 02 października br.) przez starostę i przedstawicieli mieszkańców miejscowości, które zagrożone są podtopieniami i powodzią.

Pani Beata Kiliańczyk-Szawłowska – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie poinformowała o aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu wyszkowskiego.

W ramach tematyki Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Wyszkowie Pani Jolanta Pogroszewska-Orszulak – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wyszkowie przeprowadziła szkolenie
w przedmiocie wirusowej choroby zakaźnej, wścieklizny.

Mł. insp. Krzysztof Szczudło – Powiatowy Komendant Policji w Wyszkowie przekazał informację na temat stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu wyszkowskiego.

DSC_7826.JPG (186 KB)DSC_7828.JPG (223 KB)DSC_7820.JPG (184 KB)DSC_7821.JPG (174 KB)