„Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje powiatowe

Data: 23.03.2023 r., godz. 12.10    652
32 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w eliminacjach powiatowych XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom podczas których poznaliśmy dwóch reprezentantów, którzy w kwietniu zmierzą się z uczestnikami Turnieju z całego województwa.

15 marca 2023 r. odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Udział w eliminacjach wzięło 32 uczestników zakwalifikowanych ze wszystkich gmin powiatu wyszkowskiego w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-IV (14 uczniów) oraz kl. V-VIII (18 uczniów).

konkurs PSP (2).jpg (408 KB)

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje powiatowe przeprowadziła komisja w składzie Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, Naczelnik Wydziału ds. Operacyjnych KP PSP
w Wyszkowie Marcin Turowski i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie Sławomir Pietrzak oraz Kierownik Referatu Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie Stanisław Dymek.

Laureaci eliminacji powiatowych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV):

I miejsce i awans do eliminacji wojewódzkich – Jakub Licheniak (Szkoła Podstawowa w Długosiodle),

II miejsce – Mateusz Gałązka (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach),

III miejsce – Ignacy Kowalczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mystkowskiej);

konkurs PSP (5).jpg (359 KB)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII

I miejsce i awans do eliminacji wojewódzkich – Daniel Dymko (Szkoła Podstawowa w Komorowie),

II miejsce – Magdalena Borczon (Szkoła Podstawowa w Długosiodle),

III miejsce – Eryk Zawadzki (Szkoła Podstawowa w Trzciance).

konkurs PSP (1).jpg (360 KB)

Wszyscy uczestnicy eliminacji oraz ich opiekunowie odebrali z rąk Starosty  Powiatu Wyszkowskiego Wojciecha Kozona, Wicestarosty Powiatu Leszka Marszała, Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie Sławomira Pietrzaka, Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP w Wyszkowie Adama Mroza i Naczelnika Wydziału ds. Operacyjnych KP PSP w Wyszkowie Marcina Turowskiego dyplomy, podziękowania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.

konkurs PSP (3).jpg (482 KB)

Dzięki uprzejmości Strażaków z KPPSP w Wyszkowie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mieli także możliwość zwiedzenia garażu jednostki oraz zapoznania się ze sprzętem strażackim.

Za naszych reprezentantów będziemy trzymać kciuki 22 kwietnia 2023 r. podczas eliminacji wojewódzkich powiatowych XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!

Pełna galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook