Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Data: 30.03.2023 r., godz. 15.17    618
24 marca 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzeniu przewodniczył Wojciech Kozon – przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (Starosta Powiatu Wyszkowskiego).

Posiedzenie dotyczyło wypracowania i skorygowania działań ograniczających rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej zwierząt, związanej z afrykańskim pomorem świń.

Na terenie powiatu wyszkowskiego od początku bieżącego roku stwierdzono osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń, ostatnie u dzika padłego w m. Karolinów, gm. Zabrodzie i dzika padłego w m. Wyszków.

Wszelkie informacje o afrykańskim pomorze świń znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wyszkowie:

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o przestrzeganie nakazów i zakazów określanych w komunikatach służb weterynaryjnych (przestrzegania zasad bioasekuracji).

Komisja Bezpieczeństwa_1.JPG (3.38 MB)

Komisja Bezpieczeństwa_2.JPG (3.47 MB)

Komisja Bezpieczeństwa_4.JPG (3.52 MB)