Data: 05.04.2023 r., godz. 15.15    660
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie przy wsparciu Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Mazowieckie oraz Klubu Olimpiad Specjalnych „Ikar” zorganizował XI Mazowiecki Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie przy wsparciu Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Mazowieckie oraz Klubu Olimpiad Specjalnych „Ikar” zorganizował XI Mazowiecki Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, który odbył się 1 kwietnia 2023 roku w Hali Sportowej WOSiR w Wyszkowie.

OSW (9).jpg (361 KB)

W zawodach brali udział uczniowie z klubów sportowych: „Ignasie” z Ignacewa, „Goślice” z Goślic, „Neptun” z Domu Pomocy Społecznej z Przasnysza, „Piątka” z Makowa Mazowieckiego, „Olimpijczyk” z Płońska, „Ikar” z Wyszkowa.

OSW (27).jpg (330 KB)

OSW (26).jpg (254 KB)

Podczas wydarzenia swoją pomoc nieśli wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie oraz harcerze z Hufca ZHP „Rój Promienistych” im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie.

OSW (1).jpg (179 KB)

OSW (6).jpg (273 KB)

W wydarzeniu uczestniczył Starosta Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon, który wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu w Wyszkowie Ewą Bartosiewicz wręczył uczniom z klubów sportowych pamiątkowe medale. Wśród gości byli również Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie Krystyna Kurowska, Dyrektor Regionalny Olimpiad Specjalnych – Mazowieckie Jakub Strzałkowski, Sekretarz Olimpiad Specjalnych – Mazowieckie Edyta Adamus.

OSW (11).jpg (238 KB)

OSW (2).jpg (177 KB)

Celem Programu Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) jest umożliwienie uczestnictwa w ruchu Olimpiad Specjalnych osobom z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężonym upośledzeniem aparatu ruchu oraz innym osobom, które do tej pory z różnych przyczyn nie mogły starować w zawodach. MATP jest oficjalnym programem sportowo-rehabilitacyjnym Olimpiad Specjalnych i nawiązuje do dyscyplin sportu uprawianych w Olimpiadach Specjalnych.

OSW (22).jpg (284 KB)

Pełna galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.