Powiatowe eliminacje „Warszawskiej Syrenki”

Data: 06.04.2023 r., godz. 08.21    967
Zuzanna Nowotka, Urszula Kowalczyk i Alicja Świercz otrzymały „Bilet do Warszawy na Finał 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka 2023”. Dziewczęta zostały wyłonione podczas powiatowych eliminacji konkursu 4 kwietnia 2023 r. spośród 52 recytatorów.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie po raz kolejny zaprosiła w swoje progi najlepszych recytatorów z sześciu gmin Powiatu Wyszkowskiego. Podczas powiatowych eliminacji dzieci i młodzież oceniało jury w składzie: przewodnicząca, koordynator konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie Anna Mizińska, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Agnieszka Deptuła, pracownik WOK "Hutnik" Justyna Pochmara i instruktor w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie Renata Powichrowska, biorąc pod uwagę kryteria takie jak interpretacja utworu, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz kulturę mowy.

Warszawska Syrenka (1).jpg (318 KB)

Laureaci konkursu:

Klasy I - III:

I miejsce - Zuzanna Nowotka ze Szkoły Podstawowej w Komorowie ("Dwa wiatry")

II miejsce - Kacper Uchal ze Szkoły Podstawowej w Trzciance ("Sum")

III miejsce - Kacper Koczkodon ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku ("Wilk u dentysty")

Wyróżnienie otrzymała:  Amelia Sulich ze Szkoły Podstawowej  w Brańszczyku ("Szklanka przechwalanka)

Warszawska Syrenka (2).jpg (292 KB)

Klasy  IV - VI:

I miejsce - Urszula Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Somiance ("Strasna zaba" i "Głowa w piasku")

II miejsce - Maja Karwacka ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku ("Plotka" i "Znaki przystankowe")

III miejsce - Amelia Gałka ze Szkoły Podstawowej w Białymbłocie ("Ziółko" i "Okulary”)

Warszawska Syrenka (3).jpg (319 KB)

Klasy VII - VIII:

I miejsce - Alicja Świercz ze Szkoły Podstawowej w Jackowie Górnym ("Reduta Ordona" i "Sak")

II miejsce - Bartosz Szulkowski ze Szkoły Podstawowej w Porębie ("Rozmowa z kamieniem" i "Pan Tadeusz - inwokacja")

III miejsce - Joanna Łachacka ze Szkoły Podstawowej w Komorowie ("Pan tu nie stał" i "Granica" – fragment)

Warszawska Syrenka (6).jpg (266 KB)

Wyróżnienie otrzymały Julia Wykowska ze Szkoły Podstawowej w Somiance ("Sposób na Alcybiadesa" i "Poczekaj") oraz Aleksandra Tułowiecka ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle ("Romantyczność" i "Do młodych").

Laureaci konkursu otrzymali ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie karty podarunkowe do księgarni oraz upominki rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach Jacentego Matysiaka.

Warszawska Syrenka (7).jpg (324 KB)

Finał konkursu, w którym udział wezmą reprezentantki naszego Powiatu odbędzie się 15 i 16 kwietnia w Warszawie. Trzymamy kciuki i życzymy wygranej!

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.