Powiat Wyszkowski stawia na sport

Data: 25.04.2023 r., godz. 15.15    886
Tytułem Najlepszego Sportowca i Najlepszego Nauczyciela Wychowania Fizycznego może poszczycić się 20 wyróżnionych osób, które w roku 2022 brały udział w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Średnich. Dekoracji dokonano podczas XXIX Ceremonii Olimpijskiej, na której zagościły zdobywczynie medali olimpijskich Katarzyna Deberny i Katarzyna Woźniak – Niedźwiecka.

21 kwietnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyła się XXIX Ceremonia Olimpijska Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju oraz Dni Olimpijczyka „Igrzyska Nadwiślańskie 2012” pod patronatem starosty powiatu wyszkowskiego. Gości przybyłych na wydarzenie powitał organizator prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski oraz prowadzący Alicja Panufnik i Adam Pakieła, uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.

ceremonia (7).jpg (313 KB)ceremonia (5).jpg (293 KB)

Podczas uroczystości goście mogli zapoznać się z sylwetkami wybitnych sportowców współczesnych czasów, min.: Michaela Jordana czy Michaela Phelpsa oraz zgłębić wiedzę na temat historii Igrzysk Olimpijskich. Nie zabrakło także oryginalnej flagi olimpijskiej z Igrzysk Olimpijskich 1972 z Monachium, wprowadzonej przez poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Ragajsin, Nina Kanicka, Amelia Mróz, Karolina Chmielewska, Julia Stelmach, Alicja Lewandowska, Laura Wielądek, Julia Turek i Lena Szymańska oraz repliki pochodni olimpijskiej wprowadzonej przez Natalię Pawlak, Wiktorię Potęgę i Wiktorię Godleś. Błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym udzielił Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha ks. kan. Roman Karaś.

ceremonia (8).jpg (277 KB)

Ceremonię oficjalnie otworzyli Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, Dyrektor Polskiego Związku Koszykówki Karol Gryko oraz wyjątkowi goście - medalistki olimpijskie Katarzyna Deberny (5-krotna mistrzyni świata w żeglarstwie) i Katarzyna Woźniak – Niedźwiecka (brązowa medalistka olimpijska – łyżwiarstwo szybkie), które opowiedziały o swoich sportowych początkach i drodze do Olimpiady.

- Powiat Wyszkowski żyje sportem. Powiat Wyszkowski stawia na sport. Powiat Wyszkowski inwestuje w sport – podkreślił podczas inauguracji uroczystości Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał.

ceremonia (2).jpg (320 KB)ceremonia (9).jpg (330 KB)

Piątkowe spotkanie było wyjątkowe zwłaszcza dla uczniów szkół średnich biorący udział w Powiatowych Igrzyskach Sportowych i ich trenerów. Tego dnia podano wyniki Plebiscytu o tytuł najlepszego sportowca w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2022 oraz Plebiscytu o tytuł najlepszego nauczyciela wychowania fizycznego w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2022:

Plebiscyt o tytuł najlepszego sportowca w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2022:

I miejsce – Klaudia Makowska (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

II miejsce – Wiktoria Mostowska (Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie)

III miejsce – Adrian Bukowiecki (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

IV miejsce – Roksana Bylak (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

V miejsce – Dawid Szymański (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

VI miejsce – Zuzanna Apelska (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

VII miejsce – Weronika Kulik (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

VIII miejsce – Bartosz Trzciński (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

IX miejsce – Hubert Dąbrowski (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

X miejsce – Łucja Stalmach (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

ceremonia (3).jpg (326 KB)

Plebiscyt o tytuł najlepszego nauczyciela wychowania fizycznego w Powiatowych Igrzyskach Sportowych w roku 2022:

I miejsce – Maciej Główczyński (I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

II miejsce – Mateusz Gąsiewski (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

III miejsce – Piotr Nida (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

IV miejsce – Sylwester Śniadała (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

V miejsce – Ewa Jagielska (Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie)

VI miejsce – Małgorzata Szwed (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

VII miejsce – Tomasz Dąbrowski (Zespół Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie)

VIII miejsce – Cezary Maciorowski (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

IX miejsce – Marzena Strzemieczna (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

X miejsce – Karol Wołynko (Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie)

ceremonia (4).jpg (335 KB)

Uroczystość swoim występem uświetniła wokalistka – Magdalena Zglecz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Wyszkowie Lena Ziętara i Amelia Bończuk, która wyrecytowała wiersz „Skok o tyczce” autorstwa Kazimierza Wierzyńskiego, a także odczytała Apel Olimpijski Polskiego Komitetu Olimpijskiego 2023.

ceremonia (1).jpg (360 KB)ceremonia (6).jpg (269 KB)

Wszystkim laureatom, pasjonatom sportu i zawodnikom życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej satysfakcji ze sportowych poczynań!

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.