Data: 27.04.2023 r., godz. 16.58    937
Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Olszance i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wyszkowie wygrały eliminacje powiatowe XLIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i tym samym będą reprezentowały Powiat Wyszkowski podczas eliminacji rejonowych.

BRD_1.jpg (728 KB)

BRD_2.jpg (699 KB)

BRD_3.jpg (691 KB)

Na terenie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeprowadzono eliminacje powiatowe XLIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 24 kwietnia 2023 roku drużyny szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych, reprezentujące wszystkie gminy Powiatu Wyszkowskiego zmierzyły się z egzaminem pisemnym oraz z zadaniem przeprowadzenia pierwszej pomocy oraz wzięły udział w pokonaniu rowerowego toru przeszkód.

BRD_4.jpg (705 KB)

Drużyny czteroosobowe oraz trzyosobowe pod okiem funkcjonariusza  PSP a jednocześnie ratownika medycznego musiały ocenić daną sytuację i podjąć niezbędne kroki w celu sprawdzenia przytomności, udrożnienia górnych dróg oddechowych oraz przeprowadzenia resuscytacji z wykorzystaniem specjalnego fantomu, imitującego ludzkie ciało.

BRD_7.jpg (982 KB)

BRD_8.jpg (1006 KB)

Najtrudniejszym wyzwaniem dla wszystkich uczestników była konkurencja polegająca na pokonaniu rowerowego toru przeszkód. Poszczególne osoby z każdej drużyny musiały rozpocząć jazdę rowerem w wyznaczonym kierunku i jako pierwszą trudność pokonać slalom, bez najechania, przewrócenia lub ominięcia słupków. Następnie przejechać przez bramkę w ten sposób, aby koło roweru przeszło pomiędzy słupkami stojącymi na ziemi, a rowerzysta zmieścił się pomiędzy wiszącymi tyczkami, bez ich poruszenia. Kolejnym elementem toru była przeszkoda pochylnia, na którą trzeba było wjechać i przejechać wzdłuż całej jej długości. Mając za sobą połowę trasy uczestnik musiał pokonać przeszkodę podnoszenia przedmiotu. Ostatnim etapem była tzw. rynna oraz tarka, które trzeba było przejechać wzdłuż całej ich linii.

BRD_5.jpg (816 KB)

BRF_6.jpg (847 KB)

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma na celu zwiększenie wiedzy oraz ukierunkowanie uczestników jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze. Poziom wiedzy uczestników oraz ich umiejętności oceniała komisja, która wyłoniła następujących laureatów:

I grupa wiekowa (drużyna czteroosobowa):

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszance,

2 miejsce – Zespół Szkół w Starym Bosewie,

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Porębie,

wyróżnienia:

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mystkowskiej,

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Zabrodziu,

- Szkoła Podstawowa w Rząśniku;

II grupa wiekowa (drużyna trzyosobowa)

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie,

2 miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długosiodle,

3 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zabrodziu,

wyróżnienia:

- Szkoła Podstawowa w Trzciance,

- Szkoła Podstawowa w Ulasku,

- Szkoła Podstawowa w Komorowie.

Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie podinsp. Mariusz Sycik oraz Sekretarz Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Ausfeld. Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.

BRD_9.jpg (652 KB)

BRD_10.jpg (629 KB)

Eliminacje powiatowe XLIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadziła komisja w składzie:

1. Zenon Osowiecki – Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie;
  2. Daniel Tryc– Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie;
  3. Stanisław Dymek – Starostwo Powiatowe w Wyszkowie;
  4. Ewelina Śliwka – Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie;
  5. Leszek Liśkiewicz – Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie;
  6. Mariusz Zera – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie
za przydzielenie ratownika medycznego, który przeprowadził egzamin z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Starosta Powiatu Wyszkowskiego dziękuje również:

• Wyszkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Wyszkowie za udostępnienie obiektu,
  • Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Ostrołęce za udostępnienie toru przeszkód,
  • Piekarni Ponichtera Białebłoto za słodycze,
  • Piekarni Wawie w Brańszczyku za słodycze,
  • Sklepowi Firmowemu Mlekovita w Wyszkowie za wodę,
  • Wydziałowi Ruchu Drogowego KPP w Wyszkowie za soki.

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.