X Bieg Konstytucji 3 Maja

Data: 09.05.2023 r., godz. 15.01    619
Blisko 200 osób postanowiło uczcić pamięć o Konstytucji 3 Maja na sportowo i wziąć udział w jubileuszowym, X Biegu Konstytucji 3 Maja w Brańszczyku.

Sportowe zmagania poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Brańszczyku, po której nastąpiło przywitanie gości i wspólne odśpiewanie hymnu na placu przed kościołem. Delegacje złożyły również kwiaty pod pomnikiem Stanisława Pomiana-Srzednickiego, pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.

XBieg (1).jpg (297 KB)XBieg (2).jpg (411 KB)

Amatorzy sportowych emocji podczas jubileuszowego, X Biegu Konstytucji 3 Maja mieli do wyboru 3 długości tras: 10 km, 5 km, 1 km oraz dystans 232 m symbolizującym 232. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany dla najmłodszych. O bezpieczeństwo i pilotaż biegaczy zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance.

XBieg (3).jpg (414 KB)XBieg (4).jpg (443 KB)Najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się:

Dystans 1 km

II miejsce - Marcin Kwiatkowski

III miejsce - Tomasz Bralewski

XBieg (12).jpg (480 KB)

Nagrody wręczyli wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, członek Zarządu Powiatu Wyszkowskiego Paweł Deluga, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Brańszczyk-Odnowa Jan Szymanik, prezes Fundacji im. Stanisława Pomian-Srzednickiego Andrzej Korytkowski oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku Dorota Socik.

XBieg (14).jpg (446 KB)XBieg (13).jpg (357 KB)

Nagrody dla najlepszych biegaczy z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku wręczył także proboszcz ks. Jerzy Brzeziński.

Organizatorem biegu było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku oraz Stowarzyszenie Odnowa, zaś partnerami Fundacja im. Stanisława Pomian-Srzednickiego oraz Parafia św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego.

Galeria zdjęć na naszym profilu Facebook.

Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku