Dbają o zdrowie śpiewająco!

Data: 19.05.2023 r., godz. 13.20    631
238 uczestników wzięło udział w powiatowym etapie XXX. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wyszkowie.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu odbył się 19 maja 2023 r. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, a udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu całego powiatu wyszkowskiego. Młodzi artyści przed występami na dyskach „Hutnika” sami przygotowali piosenki, a nierzadko też stroje promujące i nawiązujące do szeroko rozumianej tematyki zdrowotnej, a w szczególności zdrowego stylu życia, profilaktyki nałogów i chorób oraz zasad bezpiecznego wypoczynku i ekologii.

FESTIWAL (1).jpg (276 KB)

Gości Festiwalu powitali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie: Maja Falba, Jakub Rychlicki, Daria Krawczyk, Oliwia Dana oraz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Wyszkowie Beata Kiljanczyk – Szawłowska.

FESTIWAL (2).jpg (252 KB)

- Jest mi niezmiernie miło, że tak wielu z Was postanowiło podzielić się z nami swoimi talentami wokalnymi, zwłaszcza podczas tak ważnego wydarzenia promującego zdrowie. (…) Pamiętajcie, nawet jeżeli dzisiaj nie uda Wam się zająć miejsc na podium, dbając o zdrowie zawsze będziecie wygranymi – podkreślił przed wręczeniem nagród Starosta Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon.

Spośród 37 zespołów, jury w składzie: Danuta Deptuła, Magdalena Kamińska i Emilia Stoszewska, wyłoniło laureatów:

W kategorii przedszkola:

I miejsce - Przedszkole nr 2 w Wyszkowie

II miejsce - Przedszkole nr 1 w Wyszkowie

III miejsce - Przedszkole nr 7 w Wyszkowie

FESTIWAL (4).jpg (338 KB)

W kategorii szkoły podstawowe klasy I - V:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Porządziu

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Łosinnie

FESTIWAL (5).jpg (322 KB)

W kategorii szkoły podstawowe klasy VI - VIII:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie

II miesjce - Szkoła Podstawowa w Porządziu

III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wyszkowie

FESTIWAL (6).jpg (325 KB)

Laureaci otrzymali statuetki oraz upominki ufundowane przez Powiat Wyszkowski. Dodatkową nagrodą dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie jest także możliwość reprezentacji naszego powiatu podczas wojewódzkiego etapu Festiwalu w Siedlcach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych, ale przede wszystkim zdrowia!

FESTIWAL (3).jpg (303 KB)

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.