Wystawa "Panteon Sportu" w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie

Data: 30.12.2022 r., godz. 11.37    534
„Panteon sportu – najpiękniejsze chwile zapisane w pamięci polskich kibiców” to wystawa poświęcona najciekawszym, emblematycznym wydarzeniom w historii polskiego sportu, które stały się symbolem waleczności i niezłomności polskich mistrzów.

1DSC_8849.JPG (211 KB)

28 listopada 2022 r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w obecności sekretarza stanu, pełnomocnika rządu do spraw rozwoju sportu dzieci i młodzieży Arkadiusza Czartoryskiego odbył się wernisaż wystawy. Na wystawie prezentowane są sylwetki między innymi Jerzego Dudka, Marcina Gortata, Haliny Konopackiej, Janusza Kusocińskiego, Ireny Szewińskiej, Władysława Kozakiewicza, Igi Świątek i wielu innych. Celem mobilnej wystawy jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, przypomnienie i edukowanie o pięknych i ważnych chwilach w historii polskiego sportu, ale także pobudzenie sportowej pasji wśród najmłodszych.

Podczas wernisażu obecni byli sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw rozwoju sportu dzieci i młodzieży w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, radni Rady Powiatu Wyszkowskiego, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, nauczyciele wychowania fizycznego oraz licznie przybyłe reprezentacje klubów sportowych i lokalni sportowcy.

- Mam nadzieję, że ta wystawa będzie inspiracją dla sportowców z Wyszkowa. Staraliśmy się ciekawie połączyć chwile triumfu polskiego sportu z czasami dzisiejszymi. - dziękował za uroczyste otwarcie wystawy poseł Arkadiusz Czartoryski – Zachęcam do obejrzenia tych tablic i wczytania się w przepiękną historię. Polski sport odnosi w ostatnich latach odnosi przepiękne sukcesy. Zachęcam młodzież do odwiedzania tej wystawy, a także zgłębienia historii wyszkowskiego sportu.

Do zapoznania się z sylwetkami wybitnych sportowców i stawiania ich za wzór wśród młodzieży zachęcał także Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski.
Przybyli goście mieli także możliwość obejrzeć pokaz szybkiego reagowania na tarczę (Piotr Trześniewski i Błażej Sarnacki wraz z podopiecznymi), pokaz karate kyokushin (Andrzej Grajczyk i Roman Żebrowski) oraz układ taneczny w wykonaniu uczennicy CEZiU Oliwii Tolak.

Po części oficjalnej odbył się panel dyskusyjny, podczas którego poseł Arkadiusz Czartoryski przybliżył ofertę programów przygotowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z myślą o popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie zakończono krótką wizytą na placu budowy nowej hali sportowej przy CEZiU Kopernik, na budowę której fundusze pozyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład (11.263.500,00 zł), Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1.267.958,00 zł) oraz Programu Sportowa Polska (3.000.000,00 zł).
Mobilną wystawę „Panteon sportu” będzie można oglądać w Wyszkowie do 4 grudnia 2022 r. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Galeria zdjęć dostępna pod  linkiem.

1DSC_9241.JPG (217 KB)

1DSC_8859.JPG (183 KB)