III etap budowy drogi w Nowej Pecynie z dofinansowaniem ze środków Województwa Mazowieckiego

Data: 25.05.2023 r., godz. 14.58    698
Powiat Wyszkowski otrzymał dotację na budowę III etapu budowy drogi powiatowej nr 4420W na odcinku Nowa Pecyna-Długosiodło.

III etap budowy drogi powiatowej 4402W na odcinku Nowa Pecyna-Długosiodło z dofinansowaniem z budżetu Województwa Mazowieckiego! Na realizację inwestycji otrzymaliśmy dotację w wysokości 217 tys. złotych!

Dziś w siedzibie Starostwa przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego i wszystkich gmin naszego powiatu podpisali kilkadziesiąt umów na realizację wielu cennych przedsięwzięć! Samorząd Województwa Mazowieckiego objął dofinansowaniem m.in. przebudowy dróg, modernizacje i remonty strażnic OSP, zadania z programu „Mazowsze dla czystego powietrza” oraz szereg inwestycji z instrumentu „Mazowsze dla sołectw”, dzięki którym w wielu miejscowościach naszego powiatu pojawią się nowe place zabaw, chodniki czy nowe oświetlenie uliczne.

Powiat Wyszkowski otrzymał środki na budowę III etapu drogi powiatowej 4402W na odcinku Nowa Pecyna-Długosiodło. W ubiegłym roku udało nam się zmodernizować etap I i II tej drogi! Planowany całkowity koszt realizacji zadania to ponad 430 tys. złotych, z czego niemal połowa to dofinansowanie otrzymane z Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz radny Mirosław Augustyniak. W imieniu Powiatu Wyszkowskiego umowę podpisali Starosta Wojciech Kozon, Wicestarosta Leszek Marszał i Skarbnik Anna Anuszewska.

DSC_4859.JPG (228 KB)

 

DSC_4810.JPG (242 KB)

 

DSC_4788.JPG (195 KB)