„Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” – rozstrzygnięcie I Etapu Konkursu

Data: 29.05.2023 r., godz. 15.56    534
Blisko 300 osób wzięło udział w I Etapie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. 26 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom.

Na konkurs wpłynęły 284 prace w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa- klasy 0-3 (156 prac) oraz II grupa – klasy 4-8 (128 prac) z 28 szkół z terenu powiatu wyszkowskiego i pułtuskiego.

Spośród uczestników konkursu komisja konkursowa wyłoniła następujący laureatów:

I grupa wiekowa:

I miejsce – Antoni Biedrzycki (Zespól Placówek Oświatowych w Obrytem, Szkoła Filialna im. Janusza Korczaka w Zambskach Kościelnych)

II miejsce – Aniela Zdziarstek (Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance)

II miejsce – Aleksandra Rutkowska (Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem)

Konkurs_KRUS (1).jpg (340 KB)

Wyróżnienia:

Franciszek Budka (Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach), Pola Mielcarz (Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach), Alicja Biernacka (Szkoła Podstawowa w Łosinnie), Jan Chaberek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance), Filip Bodio (Szkoła Podstawowa im. Jana Bawła II w Bielinie), Nikodem Wojtczak (Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach), Lena Soliwoda (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Leśnej Placówki AK Mrowisko w Knurowcu), Aleksander Mościński (Zespół Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej), Lena Fidura (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle), Lena Joanna Bryl (Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach)

Konkurs_KRUS (2).jpg (329 KB)

II grupa wiekowa:

I miejsce – Joanna Kubiak (Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach)

II miejsce – Dominik Gregorkiewicz (Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem)

II miejsce – Maja Sieńkowska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinie)

Konkurs_KRUS (3).jpg (328 KB)

Wyróżnienia:

Maja Ślesicka (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinie), Jakub Komar (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Dalekim), Izabela Aleksandra Jóźwiak (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie), Ewelina Krakowiecka (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie), Oskar Kurowski (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Leśnej Placówki AK Mrowisko w Knurowcu), Adam Bala (Zespól Placówek Oświatowych w Obrytem, Szkoła Filialna im. Janusza Korczaka w Zambskach Kościelnych), Radosław Staniaszek (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinie), Dawid Machnowski (Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach), Liliana Ślubowska (Zespół Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej), Tobiasz Jackowski (Zespół Placówek Oświatowych w Zatorach)

Konkurs_KRUS (4).jpg (344 KB)

Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS i Starostwo Powiatowe w Wyszkowie wręczyli Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Zenon Kowalewski Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wyszkowie Iwona Wyszyńska oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon.

Prace laureatów miejsc I-III pierwszego etapu konkursu organizowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Wyszkowie wzięły także udział w etapie wojewódzkim, którego wyniki zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

Podczas spotkania nagrodzono również Mateusza Gregorkiewicza, który został wyróżniony w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pn. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Gratulujemy młodym artystom talentu i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć dostępna na naszym profilu Facebook.